Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Kontrola w lokalu z automatami do gier: zakratowany bar, gotówka w śmietniku i przepychanka z właścicielem

2017-03-18 12:51:53 (ost. akt: 2017-03-18 12:53:27)

Autor zdjęcia: IAS

Automaty do gier hazardowych, nielegalny alkohol i gotówkę w koszu na śmieci znaleźli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w jednym z lokali w Olsztynie. Podczas kontroli doszło do przepychanki z właścicielem punktu. Konieczna była interwencja policji.

W lokalu z automatami do gier na olsztyńskich Jarotach patrol mundurowych pojawił się w środę po południu. Na miejscu funkcjonariusze zastali kilku grających mężczyzn. Gdy tylko mundurowi okazali swoje legitymacje, mężczyzna stojący za barem wyłączył prąd. Przy użyciu latarek, w ciemnościach, funkcjonariusze kontynuowali kontrolę. W czasie próby wejścia do zabezpieczonej kratami strefy barowej doszło do przepychanek z właścicielem lokalu. By go uspokoić wezwano policję.

- Na miejscu znajdowało się 10 automatów do gier hazardowych. Wszystkie były tam wstawione nielegalnie. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali cały lokal. Natrafili na rejestrator obrazu, który może okazać się mocnym dowodem w sprawie. Znaleziono także oświadczenia in blanco o wypłacie wygranej i zeszyt z zapiskami świadczącymi o nielegalnej sprzedaży piwa w lokalu - informuje Anna Hatała-Wanat z Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Na jeszcze jedno ciekawe znalezisko mundurowi natrafili w koszu na śmieci. Znaleźli tam portfel z gotówką w kwocie ponad 4 tys. złotych. Jak się okazało, ukrył go tam właściciel lokalu.

Wszystkie automaty zostały zatrzymane, a wobec mężczyzny wszczęto sprawę karną skarbową. Odpowie on także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza na służbie.

źródło: W-M Urząd Celno-Skarbowy w Olsztynie

1 kwietnia wchodzi nowelizacja ustawy hazardowej, która zakłada m.in. zaostrzenie sankcji grożących za naruszanie ustawy. Nielegalni operatorzy gier hazardowych będą podlegać bardziej dotkliwym konsekwencjom, co utrudni ich funkcjonowanie, a zwiększy udział w rynku legalnych operatorów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (52) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bueno #2264564 | 89.228.*.* 12 cze 2017 15:33

  A w Ostrodzie bylo kasyno i celna dobrze wiedziala a nic nie robila,hehe bylo z 50 automatow i ruletka, hehe jezdzili przez lata male budy sprzatali

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. DONPEDRO #2205150 | 81.190.*.* 20 mar 2017 10:05

  Na kamizelce powinien być napis: Nie Służba Celno - Skarbowa tylko Urząd Celno - Skarbowy. Służba to już się skończyła, zaczyna się teraz szczera praca. Czas zdjąć mundurki !!!!! To the end Służby Celnej !!!! Koniec marzeń o wcześniejszej emeryturce, koniec gwiazdorzenia obok kompanii wojska, policji. Staliście się mundurowymi jak kolejarze, listonosze ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jaro #2205125 | 37.47.*.* 20 mar 2017 09:04

  jak to jest caly czas otwarte ni z tym nie zrobili automaty nadal stoja

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ... #2204772 | 37.47.*.* 19 mar 2017 13:36

  To już wiem skąd zawodnicy mam mieli kasę na własną markę ciuchów Oczywiście firma zarejestrowana w warszawie,nazwisk olsztyniakow w krsie firmy brak. Czeczenii trzeba wszystkim kierują a durni Polacy to tylko żołnierz yki. Gdzie wytatuowani dumnie macie honor..

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Olsztyniak #2204690 | 81.108.*.* 19 mar 2017 11:47

   Lokal na Mragowiusza cały czas ma maszyny do gry jedne zabierają celnicy a właściciel wstawia nowe i biznes się kręci Kpina z prawa

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (52)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages