Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Policjanci zatrzymali znanego adwokata z Olsztyna. Pokrzywdzeni mają zgłaszać się do prokuratury

2017-03-17 11:00:47 (ost. akt: 2017-03-17 11:13:40)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Olsztyńscy policjanci zatrzymali Krzysztofa K., znanego adwokata podejrzanego o liczne oszustwa. Miał wprowadzać swoich klientów w błąd po to, żeby sam się wzbogacić. Teraz sąd zadecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące. Pokrzywdzeni powinni zgłaszać się do prokuratury.

Krzysztof K. podejrzany jest o liczne oszustwa finansowe. Miał wprowadzać klientów w błąd i doprowadzać ich do niekorzystnego rozporządzania mieniem, dzięki czemu sam miał osiągać korzyść finansową.

Zatrzymanie Krzysztofa K. jest wynikiem śledztwa prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie pod nadzorem olsztyńskiej prokuratury okręgowej. Teraz sąd rejonowy w Olsztynie zadecydował o aresztowaniu adwokata na trzy miesiące.

- Na obecnym etapie postępowania, z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, nie możemy udzielić innych informacji – dowiadujemy się w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie. To własnie tam powinni zgłaszać się wszyscy pokrzywdzeni w związku z prowadzoną sprawą.

Poniżej publikujemy oświadczenie Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie dotyczące tej sprawy.

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o tymczasowym
aresztowaniu w dniu 16 marca 2017 r. olsztyńskiego adwokata Krzysztofa K., Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie informuje, że Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Olsztynie zawiesił tego adwokata w czynnościach zawodowych już w dniu 16 grudnia 2015 r., a wiec 1 rok i 3 miesiące przed jego tymczasowym aresztowaniem. Postanowienie to utrzymał w mocy Wyższy Sąd Dyscyplinarny Adwokatury. Zawieszenie w czynnościach zawodowych oznacza, że adwokat ten od dnia 16 grudnia 2015 nie miał prawa wykonywać zawodu adwokata, a wcześniejsze sprawy jego klientów prowadzi zastępca (inny adwokat) wyznaczony przez dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie.

Tymczasowe zawieszenie adw. Krzysztofa K. w czynnościach zawodowych przez Sąd Dyscyplinarny było następstwem zarzutów postawionych temu adwokatowi przez Rzecznika Dyscyplinarnego Olsztyńskiej Izby Adwokackiej i miało na celu zapobieżenie wykorzystywania zawodu adwokata do działań sprzecznych z prawem i zasadami etyki zawodowej zawodu adwokata.
Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie zapewnia, że wszelkie wątpliwości co do zgodnego z prawem postępowania adwokatów naszej Izby są zawsze wnikliwie wyjaśniane, a w przypadku stwierdzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego – kierowane do Rzecznika Dyscyplinarnego, a następnie do Sądu Dyscyplinarnego, który ma prawo
wymierzyć adwokatowi następujące kary dyscyplinarne: upomnienie, naganę, karę pieniężna, zawieszenie w czynnościach zawodowych na czas od trzech miesięcy do pięciu lat lub wydalenie z adwokatury.

Sprawy, które adwokat Krzysztof K. przyjął do prowadzenia przed jego tymczasowym zawieszeniem w czynnościach zawodowych, będą nadal prowadzone przez zastępcę wyznaczonego przez dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie – również w okresie tymczasowego aresztowania adwokata Krzysztofa K.. Ostatecznie o winie lub niewinności adwokata Krzysztofa K. w zakresie postawionych mu przez Prokuraturę zarzutów karnych orzeknie Sąd karny.

Adwokat Karol Wójcik, rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (60) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piotra Tymbark kamerki sexxxx #2331971 | 94.254.*.* 20 wrz 2017 11:48

  Krawiec to podopieczny znanego manipulana z Olsztyna Pana Dowgiłłowicz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. koziołek matołek #2205083 | 205.201.*.* 20 mar 2017 07:19

  Było na "wnuczka" teraz jest na "krawca" ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. KRAWIEC #2205030 | 94.254.*.* 19 mar 2017 21:51

  Krzysztof KRAWIEC (złodziej, bandyta i oszust). Krawiec i żaden inny. Proszę nie wprowadzać w błąd innymi nazwiskami opini publicznej. Niech poszkodowani przez KRAWCA Krzysztofa się zgłaszają do prokuratury okręgowej w Olsztynie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Adwokat #2205013 | 176.221.*.* 19 mar 2017 21:22

  Krzysztof Królikowski nie ma nic wspólnego z tą sprawą, nigdy nie był zatrzymany, ani nie jest prowadzonej wobec niego jakiekolwiek postępowanie karne. Jest czynnym zawodowo adwokatem. Osoba o której mowa w tym artykule już od dawna nie figuruje na stronie olsztyńskiej izby adwokackiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Krzysztof K. #2204205 | 37.47.*.* 18 mar 2017 16:14

  Starczy sprawdzić jedynego Krzysztofa K. http://www.olsztyn.adwokatura.pl/adwokac i Krzysztofów mają 5, K. tylko jednego?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (60)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages