Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Agro na obcasach w filharmonii

2017-03-16 00:00:01 (ost. akt: 2017-03-16 16:54:49) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

„Agro na obcasach” to program skierowany do kobiet działających w sektorze agro, mieszkanek obszarów wiejskich. 9 marca, w ramach programu, panie spotkały się na koncercie w filharmonii.

Program „Agro na obcasach” powstał z myślą o kobietach pracujących w gospodarstwach rolnych, działających na rzecz lokalnych, wiejskich społeczności.
Druga edycja programu odbyła się w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego. Panie zostały zaproszone na koncert pt. „ABBA symfonicznie”. Program finansowo wspiera Bank BGŻ BNP Paribas.- Z badań przeprowadzonych na zlecenie naszego banku wynika, że 55 proc. decyzji strategicznych w gospodarstwach jest podejmowanych wspólnie przez małżonków - mówi Dariusz Radziszewski, dyrektor Makroregionu Bankowości Detalicznej i Biznesowej Olsztyn w Banku BGŻ BNP Paribas . — To oznacza, że w ostatnich latach rola kobiet w sektorze agro bardzo wzrosła. Jako bank sprzedajemy oczywiście produkty bankowe, zajmujemy się kompleksową obsługą finansową klienta. Wspieramy także lokalną przedsiębiorczość, stymulujemy jej rozwój. Program „Agro na obcasach” dobrze się wpisuje w tę misję i jest także podziękowaniem dla kobiet za ogromny wkład w rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich – dodaje dyrektor banku.
 
Słowa Dariusza Radziszewskiego potwierdza prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie.
- Kobiety mieszkające na wsi są bardzo aktywne - współprowadzą gospodarstwa, zakładają koła gospodyń wiejskich, są sołtysami, prowadzą firmy – wylicza Jan Heichel, prezes W-MIR w Olsztynie. - Pierwsza edycja programu odbyła się w zeszłym roku, w olsztyńskim teatrze i odniosła ogromny sukces. „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa obejrzało wtedy 400 kobiet. W tym roku zaprosiliśmy panie do filharmonii na koncert „ABBA symfonicznie”. Przyjechało ponad 500 kobiet. I wszystkie panie bardzo dobrze się bawiły – dodaje prezes Heichel.Skąd wziął się pomysł na organizowanie takich spotkań?
- Idea projektu zrodziła się kilka lat temu - wyjaśnia Anna Zielińska, ekspert agro Banku BGŻ BNP Paribas. - Początkowo były to konferencje i wykłady dla kobiet – przedstawicielek firm i instytucji samorządowych z otoczenia agrobiznesu. Jednak w ubiegłym roku stwierdziliśmy, że chcemy docenić wszystkie kobiety pracujące w sektorze agro. Panie mieszkające i pracujące na wsi nie mają zbyt wielu okazji, aby odpocząć, wyrwać się z domu, obejrzeć na żywo spektakl czy wysłuchać koncertu. Program “Agro na obcasach” daje im taką możliwość - dodaje Anna Zielińska.
Panie bawiły się wyśmienicie. Tym bardziej, że w filharmonii, oprócz uczty duchowej, czekał na nie także pokaz makijażu oraz poczęstunek.
- Ponieważ w zeszłym roku było wspaniale, z wielką przyjemnością skorzystałyśmy z zaproszenia także w tym roku – mówi Halina Domian, członek Walnego Zgromadzenia W-MIR w powiecie mrągowskim. – Działamy także w zespole ludowym „Pieckowianie”, dlatego jesteśmy w regionalnych strojach. W czasie tych spotkań odpoczywamy, zawiązujemy nowe przyjaźnie, ładujemy akumulatory. To także okazja, aby pokazać innym naszą piękną, pieckowską tradycję. “Agro na obcasach” to strzał w dziesiątkę - dodaje pani Halina.Marianna Grabowska z Nawiad pierwszy raz bierze udział w programie.
– I pierwszy raz w życiu jestem też w filharmonii – śmieje się. - Gdyby nie „Agro na obcasach” pewnie nigdy bym tu nie przyjechała. A jest wspaniale! Już sam budynek filharmonii robi wrażenie. Nowoczesny, jasny. Jestem wręcz zauroczona. Spodziewam się też wspaniałych przeżyć koncertowych. Przecież ABBA jest moim ulubionym zespołem. Jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie połączenie ich starych dobrych piosenek z brzmieniem orkiestry symfonicznej – dodaje pani Marianna.
 
Wszystkie panie podkreślają, że „Agro na obcasach” to bardzo dobry pomysł.
- Spotkania w tak dużym wymiarze, gdzie w jednym miejscu spotyka się kilkaset kobiet z różnych środowisk, to same plusy – ocenia Jolanta Kozłowska z Mikołajek. – Rozmawiamy, nawiązujemy nowe znajomości, wymieniamy się doświadczeniami nie tylko na temat pracy, ale także pielęgnowania naszych lokalnych tradycji. No i bierzemy udział w prawdziwym wydarzeniu kulturalnym. Nie wyobrażam już sobie życia bez „Agro na obcasach” – śmieje się pani Jolanta.
 
Organizatorem „Agro na obcasach” jest Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą.

 Zapraszamy do galerii zdjęć


Polub nas na Facebooku:

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Dariusz Radziszewski

Ocena: - (brak głosów)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kobitka #2205259 | 212.160.*.* 20 mar 2017 13:18

  REWELACJA !!!!! Miałam okazję uczestniczyć w koncercie w Filharmonii :) :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Marecki #2203598 | 212.160.*.* 17 mar 2017 15:06

  było świetnie, koncert super, babki wprost szalały...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages