środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Poród w szpitalu miejskim na miarę XXI wieku

2017-03-13 12:48:30 (ost. akt: 2017-03-13 14:05:15) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: arch. szpitala

Nowo wyremontowane sale, ultranowoczesny sprzęt to codzienność oddziału klinicznego ginekologiczno-położniczego Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Tym samym szpital dołączył do grona najlepiej wyposażonych placówek medycznych w Polsce.

— Dzięki funduszom norweskim i staraniom dyrekcji szpitala było możliwe odnowienie całego drugiego i trzeciego piętra bloku położniczo-ginekologicznego. Dziś pacjentki przebywają w odnowionych salach. Ten komfort w przypadku kobiet po porodzie jest szalenie ważny. To okres, który wymaga szczególnej higieny, zapewnienia atmosfery intymności pacjentek. Młode mamy przebywają najczęściej w jedno- lub dwuosobowych salach, w których mają do dyspozycji własną toaletę. — podkreśla prof. Marcin Jóźwik, koordynator oddziału klinicznego ginekologiczno-położniczego szpitala miejskiego.

Potwierdza to opinia mam, które zdecydowały się na poród w szpitalu miejskim.
— Już na początku ciąży stwierdziliśmy z mężem, że chcemy, aby poród był właśnie na tym oddziale. Inny szpital nie wchodził w grę — zapewnia pani Małgorzata, mama Antosia. — Wiedziałam, że tutaj będę miała zapewnioną pomoc profesjonalistów i dobre warunki. Liczyłam na salę jednoosobową i udało się. Sale są jasne, czyste, przyjemne. Do tego wyremontowane, piękne łazienki. W takich warunkach lepiej wraca się do sił po porodzie. Do tego zawsze można liczyć na fachową pomoc położnych, które są tutaj bardzo życzliwe. Jeśli zdecydujemy się na drugie dziecko, też będę planować poród w szpitalu miejskim.

Zakres prac modernizacyjnych oddziału klinicznego ginekologiczno-położniczego szpitala miejskiego był ogromny. Pierwszy raz od budowy pawilonu były to prace przeprowadzone na tak szeroką skalę.
— Prace budowlane obejmowały swoim zakresem drugie i trzecie piętro budynku, a także modernizację całej instalacji przeciwpożarowej wraz z dostosowaniem jej do obecnych przepisów przeciwpożarowych. W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy prace na drugim piętrze, a następnie remont przeniósł się na trzecie piętro. W wyniku tych prac komfort pacjentów, pracy pielęgniarek i lekarzy uległ znacznej poprawie — mówi Jacek Zachariasz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych.

W szpitalu przeprowadzono prace remontowo-adaptacyjne, ale również zakupiono nowoczesną aparaturę do ratowania i podtrzymania funkcji życiowych m.in. wcześniaków. Teraz olsztyński oddział kliniczny ginekologiczno-położniczy dysponuje nowoczesnym sprzętem na miarę XXI wieku.
— Zakupiliśmy pompy infuzyjne, pulsoksymetry, inkubatory, kardiomonitory, łóżeczka noworodkowe, łóżka szpitalne, kardiotokografy z centralą, aparat do znieczuleń, stół operacyjny, aparat USG z funkcją elastografii. Sprzęt posłuży kobietom ciężarnym i noworodkom, a jego zakup i wykorzystanie sprawiły, że znacznie poprawiło się bezpieczeństwo pacjentów szpitala — dodaje Jacek Zachariasz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych.
Łączna kwota przeznaczona na prace remontowe w projekcie „Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego” to 3 915 090 zł. Miejski Szpital Zespolony realizuje projekt od dwóch lat. Jest on podzielony na dwie części — inwestycyjną i profilaktyczną.
Projekt „Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego” korzysta z dofinansowania w kwocie 7 004 443,70 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Wkład własny, pochodzący ze środków budżetu miasta Olsztyna, wynosi 1 751 110,92 zł. Łączna kwota projektu to 8 755 554,62 zł. Celem projektu jest podniesienie jakości, dostępności oraz efektywności świadczonych usług medycznych oraz wzrost bezpieczeństwa i ochrona zdrowia matki i dziecka w czasie, przed i po jego urodzeniu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie.


www.projekt.szpital.olsztyn.pl
Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego Dofinansowane z funduszy Mechanizmu Finansowego EOG
i Norweskiego Mechanizmu Finansowego
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages