Piątek, 15 lutego 2019. Imieniny Arnolda, Jowity, Georginy

Co ożywiłoby olsztyńską starówkę? Prezydent powoła specjalny zespół roboczy

2017-02-17 14:11:32 (ost. akt: 2017-02-17 15:19:23)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Przedsiębiorcy mają kilka propozycji na to, żeby olsztyńska starówka znowu zaczęła tętnić życiem. Otwartość zadeklarował też prezydent, który chce powołać grupę roboczą. Konkret jest taki, że zespół ma powstać jak najszybciej.

Podczas jednego ze spotkań, które w ubiegłym tygodniu odbyło się w ratuszu, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiedział zapewnił, że powoła specjalny zespół roboczy. Jego celem ma być stworzenie programu ożywienia starówki. — Wszyscy chcemy, aby Stare Miasto było naszą wizytówką — stwierdza prezydent.

Kiedy taki zespół zostanie powołany i kto w nim zasiądzie? — Jeszcze nie ma decyzji kiedy, ale chcielibyśmy powołać go jak najszybciej. Chcemy wesprzeć biznesmenów w wypracowaniu takiej propozycji, żeby więcej osób chciało odwiedzać starówkę. Zespół miałby się składać po połowie z przedstawicieli Starego Miasta oraz ratuszowych jednostek — odpowiada Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta.

Propozycja rozmów cieszy przedsiębiorców, deklarują też swoją pomoc. — Na początek trzeba jednak postawić diagnozę: co dzisiaj mamy, a czego brakuje — mówi Andrzej Goździewski, prezes stowarzyszenia Starówka Razem.
Władze miasta przedstawiają ogólny zarys swojego pomysłu, a przedsiębiorcy wychodzą z konkretnymi propozycjami. — Dobrą promocją jest Olsztyńskie Lato Artystyczne, które oczywiście trzeba modyfikować. Podjęliśmy współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury i chcemy powrócić w sezonie letnim do tzw. czwartków handlowych z wydarzeniami artystycznymi, aby wzbogacić ofertę kalendarza imprez na najbliższy sezon — mówi Goździewski.

Zdaniem przedsiębiorców za mało jest też kameralnych koncertów na scenie staromiejskiej, a sama scena również wymaga modernizacji. Więcej, przedsiębiorcy chcą dołożyć się do jej przebudowy. Pod uwagę brane jest także zorganizowanie kina letniego.

Inne pomysły przedsiębiorców to: oferta rekreacyjna lub animacyjna dla dzieci czy też większa liczba stojaków na rowery w sezonie letnim.

Przedsiębiorcy oczekują również, że miasto bardziej zaangażuje się w promowanie Starego Miasta nie jako lokali gastronomicznych i pubów, ale jako miejsca.

mp

A wy jakie macie pomysły? Czekamy na Wasze komentarze!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (117) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obserwator #2185898 | 81.190.*.* 19 lut 2017 15:56

  Piszecie że turystów nie ma... Popatrzcie na parkingi przy hotelach nad Krzywym. Mnóstwo ludzi tu przyjeżdża, tylko trzeba ich przyciągnąć znad jeziora na stare miasto. Parking przy Mochnackiego w tygodniu zawsze ma miejsca, dojazd znad jeziora dobry, więc to chyba nie jest problem parkingu i dojazdu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Olsztyniak #2185656 | 94.254.*.* 18 lut 2017 23:45

  Proponuję puścić tramwaje. Całe miasto jest ożywione (w słowie i emocjach), jak na widok tramwaja pozdrawia naszego prezydenta stojąc w korkach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ols #2185596 | 89.228.*.* 18 lut 2017 20:41

  prezydent rżnie głupa, powoła specjalny zespół, pytanie tylko po co? Żeby po długich miesiącach ciężko płatnej pracy stwierdzić, że nie ma ludzi na starówce bo nie ma gdzie zaparkować. I proszę nie wspominać o tramwaju, nie widziałem żeby Grzymowicz, ani Zaborowska-Boruch nim jeździli

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ??/ #2185465 | 176.221.*.* 18 lut 2017 16:03

  Ratusz chce coś ożywić????? JAJA SOBIE ROBIĄ??????? Wyp..lać ratuszowe pierdzistołki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Śmieciarz #2185408 | 82.0.*.* 18 lut 2017 14:27

  Zapomniałem, imprezy tylko do 22 lub krócej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (117)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages