Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Czy Olsztyn jest przyjazny psom?

2017-02-09 12:52:48 (ost. akt: 2017-02-09 16:18:39)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Zbigniew Nowak

"Olsztyn - miasto przyjazne psom?" To temat najnowszego spotkania w Punkcie Adopcyjnym Kocia Kawiarnia "Kici Caffe" w Olsztynie. Spotkanie zorganizowane przez Kocią Kawiarnię i Inicjatywę "Pies w Olsztynie" będzie miało charakter dyskusyjny. Każdy będzie mógł zabrać głos. Zapraszamy!

Punkt Adopcyjny Kocia Kawiarnia „Kici Caffe”, Zwierzyniec Św. Franciszka oraz Inicjatywa Pies w Olsztynie łączą siły i zapraszają na wyjątkowe spotkanie. W niedzielę (12.02) w "Kici Caffe" zjawią się członkowie inicjatywy Pies w Olsztynie i opowiedzą o swoich planach związanych z miastem. Jednak przede wszystkim zachęcą "psiarzy" do wymiany doświadczeń. Dzięki temu będzie łatwiej im planować i realizować działania w Olsztynie związane z psami.

Tematy, jakie zostana poruszone podczas spotkania to:

Olsztyński Budżet Obywatelski - nadzieją dla właścicieli czworonogów?

Pies w Olsztynie - kim jesteśmy i co robimy?

Psia Strefa 2017 - miejski wybieg dla psów - czy faktycznie jest potrzebny?

Jako że spotkanie będzie miało charakter dyskusyjny, każdy będzie mógł wyrazić swoja opinię i zaproponować różne rozwiązania problemów, z jakimi borykają się właściciele psów w naszym mieście.

Podczas spotkania odbędzie się także konkurs z nagrodami. Ci, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania otrzymają upominki. Tematyka konkursu jest oczywiście pies w mieście.

A jako że spotkanie odbędzie się w "Kici Caffe", to w międzyczasie będzie można pogłaskać koty z olsztyńskiego schroniska dla Zwierząt - rezydentów kawiarni. A także wypić kawę i herbatę w ich towarzystwie.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12.02. o godz. 15 (ul. Monte Cassino 10).
Najświeższe informacje o spotkaniu znajdziecie tutaj.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mirek #2180018 | 88.156.*.* 11 lut 2017 22:43

  Jak zwykle część osób życzliwa i przyjazna ale druga część pożal się Boże. To niestety Polska, w której zarówno życzliwość do ludzi, jak i do zwierząt kuleje. Mnóstwo przejawów złośliwości sąsiedzkiej i braku wrażliwości. Żal mi tych wszystkich zgorzknialców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Olsztyn jest niezwykle przyjazny psom #2178472 | 95.90.*.* 10 lut 2017 07:53

  Świadczą o tym wszem i wobec obsrane trawniki, brak interwencji w tej sprawie ze strony służb porządkowych. Bezkarność właścicieli psów w blokach, gdzie psy czasami zakłócają spokój współmieszkańcom i brak jest na to jakiejkolwiek reakcji ze strony właścicieli. Psy same z siebie oczywiście nie robią żadnego bałaganu, w 100 % odpowiedzialni są za wszystko właściciele. Pisałem kilka lat temu, że zabrudzone trawniki odchodami są łatwe do wyeliminowania w sposób samofinansujący się. Lecz w Olsztynie nie ma woli na takie działania. Wystarczyłoby laboratorium do badania DNA na podstawie psich kup, właściciele płacą za wszystko... robi się szybko czysto i porządnie. Jednak ważniejsze są np. ogólnie dostępne rowery, a nie wyeliminowanie ogólnie dostępnych psich kup.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. WSP #2178418 | 81.190.*.* 9 lut 2017 23:06

  Psy je.ane sk...syny czają sie za rogiem, nie przecze są moim głównym wrogiem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Spacerowiczka #2178354 | 217.99.*.* 9 lut 2017 21:20

  Lubię bardzo pieski, ale w prywatnych domkach niech pilnują obejścia, ale w blokowiskach ich ujadanie jest mi wcale nie potrzebne a okolica jak zwykle zanieczyszczona odchodami to odwieczny problem. Właściciel z wielką przyjemnością przygląda się kupce pupilka, ale nie ma ochoty schylić się by uprzątnąć. Dużo starszych osób też czeka na spacerek ale nie ma kto się zająć lepiej papierosek i piesek, jedna przyjemność już ograniczona i b.dobrze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. e #2178317 | 92.219.*.* 9 lut 2017 20:11

   "Wielcy ludzie mają zazwyczaj tak wielkie serce, że się w nich zawsze znajdzie miejsce dla uczciwego psa"/ Kornel Makuszyński/ ...Oby bylo jak najwiecej ludzi o wielkich sercach :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (21)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages