Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Chorzy nie dadzą rady bez twojej krwi. Daj się ukłuć!

2017-02-06 18:45:37 (ost. akt: 2017-02-06 16:05:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: sxc.hu

W RCKiK w Olsztynie występują niedobory poszczególnych grup krwi. Dlatego każdy, kto posiada dane grupy i może oddawać krew, powinien się zgłosić do centrum. Liczą na to wszyscy chorzy i potrzebujący, którzy bez krwi nie dadzą rady.

Jak pokazują stany magazynowe krwi ze strony Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, nie jest dobrze. Krew większości grup minusowych wydawana jest tylko w stanach ratujących życie, pozostałe zapasy też nie wyglądają najlepiej. Dobra sytuacja dotyczy tylko grup BRH+ i ABRh+. Tych na szczęście nie brakuje. Dlatego dawcy posiadający te grupy moga spokojnie poczekać z wizytą w centrum.Niestety, jak widać, z innymi grupami nie jest tak dobrze. Dlatego też zachęcamy do przejścia się do centrum krwiodawstwa w Olsztynie i oddania krwi wszystkich, którzy nie mają ku temu żadnych medycznych przeciwwskazań. Warto też spróbować oddać krew, nawet jeśli nigdy się wcześniej tego nie robiło. Wielu z nas boi się ukłucia czy uczucia osłabienia, jednak oddawanie krwi jest komfortowe i praktycznie bezbolesne. A dawca, poza satysfakcją, ma tez takie "bonusy", jak m. in. kilka czekolad. A kto z nas nie lubi czekolady lub nie zna kogoś, kto chętnie się na nią połasi?

I mimo że nie każdy może specjalnie pojechać do RCKiK w Olsztynie, to wciąż nie blokuje możliwości pomocy. Krew można oddawać także w specjalnych krwiobusach, które można spotkać w różnych miejscach regionu. Jakich? Wystarczy śledzić ich rozkład na stronie RCKiK.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pacjent #2379502 | 37.47.*.* 21 lis 2017 22:15

    W Olsztynie odwołują zabiegi, a krew sprzedają do Warszawy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages