Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Mieszkanie dla młodych na Nowych Jarotach

2017-02-03 13:00:39 (ost. akt: 2017-02-03 13:14:55) Artykuł sponsorowany

O tym, czy na rynku możemy jeszcze kupić mieszkanie z programu MDM rozmawiamy z Małgorzatą Nabielec z Ango Development.

- Pula środków z programu MDM na 2017 rok rozeszła się bardzo szybko...
- Już w ciągu dwóch pierwszych tygodni stycznia. Młodzi mogą jednak korzystać już ze środków przeznaczonych na 2018 rok. Myślę jednak, że ze względu na popularność programu, te środki zostaną wykorzystane w ciągu dwóch, trzech miesięcy.


- Czyli już w tym roku można ubiegać się o środki przeznaczone na 2018 rok?
- Podobnie było w ubiegłym 2016 roku, kiedy chętni mogli starać się o środki z 2017 roku. Jeżeli chodzi o pulę z 2018 roku, o pieniądze te starają się również nasi klienci. W wielu przypadkach podczas transakcji kupna mieszkania wyrażamy zgodę na to, że poczekamy na te pieniądze do przyszłego roku, mimo tego, że klient wprowadzi się do nas już w tym roku.


- Jakie były limity cenowe w programie MDM, jeżeli chodzi o Olsztyn?
- Jeżeli chodzi o środki przeznaczone na 2017 rok, cena jednego metra w nowym budownictwie nie mogła przekraczać 4495,15 zł. Stolica Warmii i Mazur najbardziej zbliżona była pod tym względem do Szczecina, gdzie limit wynosi 4516,60 zł. Na przeciwległych biegunach była Warszawa z ceną za metr 6433,43 zł i Opole z ceną 3988,60 zł.


- Kto może starać się o dopłatę z programu MDM?
- Reguluje je ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Po pierwsze z programu tego mogą skorzystać małżeństwa lub single w wieku do 35 lat. W przypadku małżeństwa pod uwagę brany jest jednak wiek młodszego ze współmałżonków, licząc do końca roku kalendarzowego, w którym kończy 35 lat. Podstawowym warunkiem jest jednak to, aby do dnia zawarcia umowy takie osoby nie były właścicielami lub współwłaścicielami innego mieszkania. Przy czym ograniczeń dotyczących wieku i nieposiadania mieszkania nie stosuje się, jeżeli dana osoba wychowuje przynajmniej troje dzieci.


- Istotny jest również metraż...
- Tak, limit powierzchni użytkowej dla mieszkania wynosi 75 mkw. Jeżeli jednak beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 mkw.


- Jak to jest z dostępnością mieszkań spełniających warunki programu?
- Mogę odpowiedzieć na przykładzie naszej inwestycji Nowe Jaroty, którą akurat realizujemy w Olsztynie. Otóż my lokale, przy zakupie których można korzystać ze środków MDM wybudowaliśmy na pierwszym piętrze. Zostaną one oddane do użytku razem z całym kompleksem już w czerwcu 2017 roku. Muszę przyznać, że zainteresowanie nimi jest spore.


- Proszę powiedzieć, jakie mieszkania można kupić z programu MDM na Nowych Jarotach?
- 2-pokojowe z aneksem o powierzchni 42 mkw., 45 mkw. i 63 mkw. oraz 3-pokojowe o powierzchni 65 mkw. lub 73 mkw.- O co jeszcze pytają młodzi, którzy chcą zakupić mieszkanie z programu MDM?
- Powtarzają się pytania o bliskość szkoły, przedszkola, czy żłobka. Tak się składa, że w pobliżu naszej inwestycji nie brakuje takich placówek. Są tu również miejsca przeznaczone do rekreacji oraz największe w regionie centrum handlowe, gdzie można zrobić zakupy.


Po szczegółowe informacje zapraszamy na naszą stronę internetową >>> nowejaroty.com
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. borek12345 #2174668 | 94.254.*.* 4 lut 2017 13:23

    Na Jarotach idealne miejsce buahahahahahaahahah najniższa w OL wartość mieszkania przy sprzedaży lub wynajmie i dojazd do centum jedną zakorkowaną drogą

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages