Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Projekty poprawią poziom edukacji w trzech olsztyńskich szkołach

2017-01-26 09:22:55 (ost. akt: 2017-01-26 10:21:26)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Radni z Olsztyna zatwierdzili projekty, które mają podnieść jakość oferty edukacyjnej w trzech olsztyńskich szkołach. Ze zgłoszonych projektów skorzystają nauczyciele i uczniowie z liceum numer III i VI oraz Zespół Szkół Budowlanych.

W minioną środę (25 stycznia), radni miejscy zatwierdzili projekty zwiększające poziom edukacji w trzech olsztyńskich szkołach: LO III, LO VI i Zespół Szkół Budowlanych. Wszystkie wymienione placówki, same napisały programy i zgłosiły swoje pomysły w Urzędzie Marszałkowskim, dzięki czemu otrzymały środki na ich realizację.

- Projekty, z których już niebawem skorzystają uczniowie to przede wszystkim zasługa pracy i zaangażowania dyrektorów i pracowników szkół - mówił podczas sesji Rady Miasta, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Mariusz Badura. - Z pewnością będziemy wspierać ich w realizacji planów.

W jakich dziedzinach szkoły podniosą poziom swojej oferty? Za pośrednictwem projektu "e-LO3", uczniowie i nauczyciele z "trójki" poszerzą znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz informatycznych. Natomiast LO VI będzie realizowało program "Szóstka szkoła na szóstkę" - podnoszący kompetencję w dziedzinie przedmiotów przyrodniczych, matematyki, informatyki oraz języków obcych.

Zespół Szkół Budowlanych chce wykorzystać swój program ("Inteligentne specjalizacje szansą na sukces") do zwiększenia szans swoich uczniów na zatrudnienie. Mają im w tym pomóc dodatkowe kwalifikacje zawodowe, oparte na szkoleniach i kursach wybranych w porozumieniu z potencjalnymi pracodawcami.

Źródło: UM Olsztyna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages