Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Został niecały miesiąc na składanie projektów

2017-01-24 09:56:14 (ost. akt: 2017-01-24 10:28:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Dokładnie 20 lutego mija termin składania projektów programów zdrowotnych, które w 2017 roku będą realizowane w szkołach ponadgimnazjalnych przez władze powiatu. Dofinansowanie może sięgać nawet 4 tysięcy złotych.

Jeszcze przez niecały miesiąc (do 20 lutego) można składać projekty programów zdrowotnych, które będą w tym roku realizowane przez Powiat Olsztyński. — W ramach realizacji ww. programów szkoły mogą otrzymać środki finansowe m.in. na zakup niezbędnych do jego realizacji materiałów i przyrządów, dofinansowanie realizowanych zajęć sportowych i rekreacyjnych, warsztatów, konkursów oraz ewentualnie kosztów zatrudnienia specjalistów, którzy wspierać będą realizację programu — mówią władze powiatu.

Dofinansowanie wspomnianych programów może sięgać nawet 4 tys. złotych. Jednak jego wysokość nie może przekroczyć 75% wartości proponowanego projektu.

Zgłoszone projekty powinny dotyczyć przynajmniej jednego z następujących tematów:

-> aktywność fizyczna (promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego, stwarzanie możliwości do uprawiania sportu oraz aktywnej rekreacji przez dzieci i młodzież szkolną)
-> stwarzanie warunków do wspierania i rozwoju pasji oraz zainteresowań sprzyjających zdrowemu i aktywnemu stylowi życia młodzieży; budowanie przyjaznego i wspierającego środowiska szkolnego, zapobieganie wykluczeniu jednostek, integracja
-> higiena psychiczna (sposoby i organizacja spędzania wolnego czasu, stres i sposoby jego ograniczania, kultura współżycia w grupie, rodzinie, społeczności lokalnej. Prawa i autonomia jednostki, asertywność i empatia, zapobieganie występowaniu problemów emocjonalnych u młodzieży)
-> zdrowe odżywianie (zasady i znaczenie)
-> profilaktyka zaburzeń odżywiania
-> profilaktyka uzależnień, stosowanie używek, środków odurzających, zagrożenia spowodowane stosowaniem anabolików (dopalacze; inne rodzaje uzależnień – w tym uzależnienie od gier komputerowych i internetu)
->agresja i przemoc (zapobieganie narastaniu zjawiska agresji, w tym agresji
i przemocy w grupach rówieśniczych oraz w szkole, cyberprzemoc)
-> pierwsza pomoc przedmedyczna


Więcej informacji na temat formy projektu, jego zgłaszania i ich późniejszej oceny, znajdziecie stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Olsztynie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ??? #2166921 | 94.254.*.* 24 sty 2017 13:06

    POWIAT OLSZTYŃSKI - SIEDZIBA LENI I DARMOZJADÓW

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages