Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

"Kupuj lokalnie" i wspieraj region

2016-12-21 16:25:38 (ost. akt: 2016-12-21 16:28:17) Artykuł sponsorowany

W Olsztynie jest jedenaście sklepów Rast. Oznacza to, że mieszkańcy wszystkich większych dzielnic mają codziennie dostęp do świeżych produktów spożywczych – wędlin, mięsa, przetworów mlecznych, warzyw i owoców. — Świeżość tych produktów gwarantuje współpraca z lokalnymi producentami. Poza tym, kupując u nich wspieramy tym samym przedsiębiorczość, a w konsekwencji cały region Warmii i Mazur — mówi Janusz Dudziec, dyrektor handlowo-operacyjny Rast.

Świeże, bo stąd

Przez ostatnie trzy lata hasłem sklepów Rast było „Znamy się”. Pod takim właśnie hasłem prowadzona była akcja, której celem było budowanie wśród klientów świadomości, że sieć jest blisko nich, ich rodzin, całej osiedlowej społeczności. I to zadziałało. — Nasze sklepy rzeczywiście są bardzo blisko mieszkańców — mówi Janusz Dudziec, dyrektor handlowo-operacyjny Rast. — Jesteśmy we wszystkich większych dzielnicach miasta. Wysoka jakość produktów, dbałość o estetykę i wystrój sklepów sprawiła, że mamy swoich stałych i wiernych klientów. Nie poprzestajemy na tym. Staramy się pozyskiwać nowych konsumentów oraz stale poszerzamy bazę producentów. Ci ostatni w większości pochodzą z okolic Olsztyna — dodaje dyrektor Dudziec.

Kupuj więc lokalnie

“Kupuj lokalnie” to nowe hasło sklepów Rast. Pomysł jest prosty, a zatem genialny, bo kupuj lokalnie, znaczy kupuj u nas, ponieważ my mamy produkty wprost od naszych, lokalnych producentów. Właśnie ta bliskość, krótka droga transportu są gwarancją, że produkty są świeże. — Producent mleka, jaj czy warzyw nie musi jechać ze swoim towarem gdzieś pod Kraków, aby sprzedać swój towar mówi Janusz Dudziec. — Transport do nas zajmuje mu zaledwie godzinę. Podobnie my – nie musimy kupować towaru gdzieś na podwarszawskiej giełdzie, a potem wieźć go pół dnia, żeby na rano był w sklepie. Mamy kontrahentów m.in. z Ostródy, Tomaszkowa, Olsztynka, Olecka, Łukty, Mrągowa, Kętrzyna , Szczytna czy Dobrego Miasta. Są wśród nich duże przedsiębiorstwa, znane na rynku marki, ale także małe, rodzinne gospodarstwa. Dajemy szansę każdemu, kto produkuje wysokiej jakości żywność. Przykładem może być sadownik, który dostarcza nam bardzo smaczne jabłka. Na naszych półkach znajdziemy także prawdziwy miód, pochodzący z tradycyjnie prowadzonej pasieki — zapewnia Janusz Dudziec.

Kupując dbasz o region

Zarządzający siecią sklepów Rast postanowili, że współpracując z lokalnymi producentami, zadbają o rozwój całego regionu. — To proste przełożenie ma bardzo głęboki sens — zapewnia dyrektor Dudziec. — Promując hasło “Kupuj lokalnie” chcemy uświadomić naszym klientom, że robiąc zakupy w naszych sklepach, wspierają tutejszych producentów, a poprzez to, wspierają swoją małą ojczyznę. Każda pozostawiona u nas złotówka trafia bowiem z powrotem do producenta, a potem, np. w formie podatku wspiera szeroko rozumiany region — tłumaczy dyrektor.

Jak znaleźć w sklepie lokalne produkty

Gdzie i jak szukać tych świeżych, zdrowych produktów? Nie trzeba ich wcale szukać. Już na wejściu do sklepu w oczy rzuca się duża mapa regionu z zaznaczonymi miejscowościami, z których pochodzą produkty. Idąc dalej trudno nie zauważyć specjalnych ekspozycji oraz czarnych tablic z białymi napisami — tak eksponowane są właśnie lokalne produkty. — Czarne tablice zwracają uwagę, łatwo na nich dostrzec napisy, więc z pewnością ułatwiają odnalezienie tego, czego szukamy — zdrowia i jakości – podkreśla Janusz Dudziec. — Kupując właśnie tak oznaczone produkty, nasi klienci wspierają lokalną przedsiębiorczość. W ten sposób zadowoleni są wszyscy — klient, bo otrzymuje świeży towar, przedsiębiorca, bo sprzedał swój towar i zaoszczędził czas oraz społeczność regionu, bo część uzyskanych z handlu pieniędzy wspiera i stymuluje rozwój Warmii i Mazur — podsumowuje dyrektor Dudziec.

Ostatnio dużo mówi się o patriotyzmie. Samo mówienie to jednak mało. Więcej zrobimy, gdy wybierzemy się do Rastu i kupimy produkty pochodzące od lokalnych producentów. Bo może i produkty z innych stron polski są smaczne, ale nasze, te z Warmii i Mazur na pewno smaczniejsze.

Wspierajmy swój region.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages