Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Policjanci apelują: "Rozbierzcie choinkę przed świętami!”

2016-12-20 10:43:35 (ost. akt: 2016-12-20 11:55:16)

Autor zdjęcia: mat. policji

"Rozbierzcie naszą choinkę przed świętami!” - z takim apelem do mieszkańców zwrócili się policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. O co chodzi? Wyjaśniamy.

Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie stanęła choinka. Nie byłoby w tym nic dziwnego - przecież wielkimi krokami nadchodzą święta - gdyby nie jej nietypowe ozdoby. Na choince zawisło wiele odblasków, a policjanci i pracownicy KWP w Olsztynie, którzy je tam zawiesili, zwracają się z gorącym apelem do mieszkańców miasta: „Rozbierzcie naszą choinkę przed świętami!”.

Każdy pieszy, który zechce odpowiedzieć na ten apel, może do niej podejść, wybrać sobie wiszący na niej element odblaskowy i zabrać go ze sobą. Pod jednym warunkiem – każdy, kto zabierze odblask z choinki, musi zobowiązać się do tego, że po zmroku będzie go nosił przypiętego do odzieży lub przekaże go z takim przesłaniem innej osobie.
mł. insp. Robert Zalewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie: "Zależy nam, by choinka została rozebrana z odblasków jeszcze przed świętami, by w ich trakcie nie doszło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Zachęcamy każdego, kto nie ma odblasku lub chce podarować go bliskiej osobie, do tego, by podszedł na ul. Partyzantów 6/8 i po prostu wziął odblask"


Najlepszy prezent - bezpieczeństwo

Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie.

- Jesienią i zimą odblaski mogą uratować życie. Dlatego tak ważne jest, by o sile tego małego światełka przypominać przy każdej okazji. Boże Narodzenie to jedno z najbardziej rodzinnych świąt. Obdarowujemy wtedy najbliższe nam osoby. Najważniejszym prezentem dla każdego jest życie, warto więc o nie dbać – podkreśla mł. insp. Zalewski.

Wykorzystując przedświąteczną atmosferę, policjanci zawiesili na choince elementy odblaskowe. Akcję funkcjonariuszy wsparła firma Michelin Polska, która przekazała im setki odblasków. Wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. - W ferworze świątecznych przygotowań jesteśmy bardziej niż zwykle rozkojarzeni. Dlatego zwracam się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o koncentrację i rozwagę. A tych, którzy nie mają odblasków zapraszam do nas- podsumowuje Naczelnik WRD KWP w Olsztynie

(MK/TM)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (65) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. super #2140831 | 37.248.*.* 21 gru 2016 19:55

  super inicjatywa, naprawdę trafiona:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Add #2140768 | 5.172.*.* 21 gru 2016 18:54

  Przechodziłem dziś....Dalej stoi Akcja chyba nie trafiona

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kierowca #2140062 | 37.47.*.* 20 gru 2016 22:40

  Wspaniała inicjatywa, tylko oby każdy je rzetelnie nosił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Za te ciężką robotę .... #2140044 | 81.190.*.* 20 gru 2016 22:27

  .... to i premia ,,sowita '' musi być !!! Warunki uciążliwe, bo na powietrzu. Ja pitolę o co tu chodzi!!! A już wiem !To tak pod publikę żeby było fajnie i milo! Choinka niech stoi pod komenda a Panie cieplej mogą się ubrać i niech staną na wylotówkach miasta i tam rozdają te odblaski !!! Ewentualnie trasa po województwie , pośród szkol i każdemu dziecku przypinać do plecaka....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kormoran #2139972 | 31.1.*.* 20 gru 2016 20:48

   Byłem o 18, choinka pusta Polaczki wyzbierali

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (65)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages