Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Protest przeciwko rządowi w Olsztynie [FILM]

2016-12-18 16:21:22 (ost. akt: 2016-12-18 17:58:28)

Autor zdjęcia: Red

W niedzielę (18 grudnia) o godzinie 15 przed ratuszem w Olsztynie zebrali się przeciwnicy polityki rządu pod przewodnictwem partii opozycyjnych. Wszystko w związku z wydarzeniami z sejmu, które w piątek wywołały zamieszanie na ulicach miast całej Polski.

Zobacz także: Protesty pod Sejmem. Policjanci z Warmii i Mazur pojechali do Warszawy Protesty pod Sejmem. Policjanci z Warmii i Mazur pojechali do Warszawy Sejm dawno nie widział takich scen. Posłowie opozycji zablokowali mównicę po wykluczeniu z obrad posła Szczerby z PO. Przed budynkiem zebrali się zaś uczestnicy...
Wolność, równość, demokracja - to główne hasła, które w niedzielę skandowali ludzie zebrani pod olsztyńskim ratuszem. Spontaniczny protest pod przewodnictwem lokalnych przedstawicieli partii opozycyjnych rozpoczął się około godziny 15. Plac Jana Pawła II szybko zapełnił się mieszkańcami stolicy Warmii i Mazur.

Z ludźmi rozmawiali posłowie partii opozycyjnych z całego regionu. W trakcie protestu, prócz polskich i unijnych flag, powiewały sztandary SLD, Nowoczesnej oraz KOD.

Zebrani pod ratuszem domagali się przestrzegania zasad demokracji oraz odwołania rządu. Protestujący skandowali: "wolne media", "demokracja" oraz "precz z kaczorem dyktatorem". Do protestu przyłączali się spontanicznie niektórzy przechodnie.

Protest to pokłosie piątkowych wydarzeń w Sejmie i ostrego sporu, który rozpętał się między PiS, a partiami opozycyjnymi. Na ulicach miast w całej Polsce odbyły się tłumne demonstracje.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (435) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Emerytka-rdzenna olsztynianka #2162009 | 17 sty 2017 22:04

  Po komentarzach widać i czuć kto zamieszkuje w Olsztynie same komuchy ,U-bcy,Sb-ecy-

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. BB #2160078 | 46.112.*.* 15 sty 2017 05:34

  Garstka hołoty. To zabawne, ale nawet ludzie o lewicowych poglądach nimi gardzą. Przynajmniej Ci, którzy troszczą się o los polski i brzydzą zdradą.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jakub #2151951 | 5 sty 2017 17:17

  No i skończyło się rumakowanie. Niech kodziarze zobaczą gdzie szła ich kasa. Żeby było straszniej Wałęsa grozi, że wyprowadzi miliony i obecna ekipa będzie uciekała oknami a Piotr Duda też wyprowadzi miliony i czapkami tych od Wałęsy nakryją. Zostało jeszcze spełnić życzenie narodowców i dać swobodny dostęp do broni. Aż cisną się na usta słowa Marszałka. Kury wam szczać prowadzać a nie politykę robić.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. akla #2145185 | 83.6.*.* 29 gru 2016 11:38

   Tedy słuchajże mnie, panie Kuklinowski (tu Kmicic nachylił się i spojrzał w same oczy zabijaki), jesteś szelma, zdrajca, łotr, rakarz i arcypies! Masz dosyć, czyli mam ci jeszcze w oczy plunąć? Kuklinowski zdumiał się do tego stopnia, że przez chwilę trwało milczenie. - Co to?... Jak to?... Słyszęż ja dobrze?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Warsz1417 #2145100 | 88.156.*.* 29 gru 2016 09:18

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wraca LIBERUM VETO! NIE WOLNO POpuszczać sejmowej ŁELITOWEJ HOŁOCIE CIAMAJDANOWEJ i jej ulicznej ubeckiej bandzie nawet na krok! (hołota, to grupa osób, które zachowują się w sposób niekulturalny, chamski, ordynarny, prostacki nawet bandycki) POnad 9 lat plucia Polakom w twarz, 8 lat złodziejstwa, afer, korupcji, oszustw, kłamstw, bezczelności i manipulacji. Mało? Głupota, POgarda, arogancja i bezbrzeżne chamstwo! Jeszcze za mało? Przekręcanie i przeinaczanie faktów, matactwo, zaciemnianie, mącenie, kombinowanie, fałszowanie, że o psuciu języka polskiego już nie wspomnę. Szło tak dobrze, aż tu nagle KUKU - NIE MA KORYTA! MIARKA SIĘ PRZEBRAŁA! Demokracja to NIE DYKTATURA CHAMSKIEJ MNIEJSZOŚCI, OBWIESIE! Demokracja to WOLA WIĘKSZOŚCI WYBORCÓW, a nie LIBERUM VETO GARSTKI ZDRAJCÓW z Nowoczesnej TARGOWICY, „potomków” Władysława Sicińskiego, który w 1652 r. zerwał obrady Sejmu I Rzeczpospolitej! Zgodnie z Regulaminem Sejmu na posiedzeniach plenarnych posłowie zajmują STAŁE, WYZNACZONE MIEJSCA NA SALI POSIEDZEŃ, zatem żadnemu posłowi NIE WOLNO STAĆ OBOK MÓWNICY BEZ ZGODY prowadzącego obrady, że o zajęciu fotela Marszałka i uniemożliwianiu mu wykonywania obowiązków już nie wspomnę! Przez 8 lat, gdy PiS był w opozycji nie było takiego CHAMSTWA parlamentarnego i ulicznego. CHAMSKA ŁELITO, CZAS NAJWYŻSZY NAUCZYĆ SIĘ PODSTAW KULTURY zachowania w miejscach publicznych i przestrzegania zasad demokracji, gdzie ZAWSZE decyduje WIĘKSZOŚĆ, a nie zakompleksiona, oderwana od rzeczywistości i od KORYTA mniejszość. Dajemy wam jeszcze szansę na naprawienie swoich bandyckich błędów. Jeżeli tego nie zrobicie, to w następnych wyborach zostaniecie WYMIECENI ZA DRZWI Sejmu Rzeczpospolitej, szubrawcy. I nie pomoże wam nawet „WIELKI” śrubstak! Koniecznie chcecie dołączyć do I Targowicy z 1794 r., kiedy to zdrajcy ZADYNDALI na szubienicy?! Większość parlamentarna powinna POZBAWIĆ IMMUNITETU wszystkich ciamajdanowych pOSŁÓW psujących powietrze w sali plenarnej Sejmu i prowadzących rebelię wobec NAJWYŻSZEGO ORGANU WŁADZY w Polsce, DEMOKRATYCZNIE WYBRANYCH posłów i przeciw narodowi pod płaszczykiem „obrony” demokracji, a następnie POCIĄGNĄĆ ICH DO ODPOWIEDZIALNOŚCI SĄDOWEJ za próbę obalenia DEMOKRATYCZNIE wybranych władz i działalność NA SZKODĘ NARODU! I takie działanie BĘDZIE ZGODNE Z ZASADAMI DEMOKRACJI i z Konstytucją, których zawzięcie „bronią”!

   Pokaż wszystkie komentarze (435)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages