środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

W Olsztynie nikt nie chce zwolnień nauczycieli

2016-12-16 19:47:24 (ost. akt: 2016-12-16 15:25:44)
Zdjęcie jest ilustracją treści

Zdjęcie jest ilustracją treści

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku przestaną istnieć gimnazja. Wszystko w związku z reformą edukacji. Obowiązek wprowadzenia zmian spadnie na samorządu.

Reforma edukacji stanie się faktem 1 września 2017 roku.Sejm przegłosował likwidację gimnazjów, które po 17 latach zostaną zastąpione przez ośmioletnie podstawówki. Wprowadzeniem zmian w życie zajmą się samorządy. - Jeśli ustawa zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku, to w styczniu powinniśmy mieć gotowy nowy układ szkół - mówi Patryk Pulikowski z ratuszowego Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego.

Nauczyciele gimnazjów zastanawiają się czy reforma nie będzie wiązała się ze zwolnieniami pedagogów. - To trudny temat, bowiem nie da się w tej chwili jednoznacznie odpowiedzieć. Zarówno my, jak i dyrektorzy szkół będziemy starać się, by nie było takiej konieczności - mówi Patryk Pulikowski. - Jednak ostateczną odpowiedź dadzą nam ramowe plany nauczania. Gdy je poznamy, wówczas będzie można zdiagnozować sytuację i podjąć decyzje - dodaje.

W gimnazjach prowadzonych przez miasto pracuje ok. 350 nauczycieli.
W tej chwili w gimnazjach jest ok. 5 tys. uczniów, natomiast w klasach
szóstych szkół podstawowych - ok. 1700.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nieuk #2138014 | 18 gru 2016 14:52

  Wielu nauczycieli pójdzie na bruk, bo w podstawówkach wielu pracuje na część etatu, więc dyrektorzy wpierw uzupełnią etaty a potem ewentualnie kogoś z zewnątrz (gimazjum) zatrudni. Znowu będzie kolesiostwo, kumoterstwo itp... Na reformie nikt nie zyska, poza budżetem państwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Neutral #2138008 | 83.24.*.* 18 gru 2016 14:43

  Nie jestem zwolennikiem pisiorów ale likwidacja gimbazy to zdecydowanie najlepsze co można zrobić w oświacie. Z tego co słyszę wśród znajomych to nikt nie będzie płakał za tym tworem bo dzieci po skończeniu "krótkiej" podstawówki dostawały jakiejś niezrozumiałej szajby a zachowanie dłuższej ciągłości kształcenia w podstawówce wyzwoli raczej pozytywne bodźce. Zresztą - nie ma co gdybać - trzeba przeczekać ujadanie psów - karawana pójdzie dalej a za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o głupim pomyśle reaktywacji gimnazjów bo chyba wszyscy wiedzą , że gimnazja z początków ubiegłego wieku zlikwidowano podajże tuż po wojnie i nie było najmniejszego sensu reaktywować te struktury kształcenia sprzed pół wieku. Inna sprawa, że powoli kończy nam się wyż demograficzny i za jakiś czas "przemęczeni" nauczyciele gimnazjalni mieliby 5-osobowe klasy. Dziwne, że kodziarze nie marudzą nic o referendum, które pewnie pokazałoby miażdżącą przewagę zwolenników likwidacji gimnazjów. No ale referendum to taki instrument demokracji więc kod raczej z niego nie skorzysta tak jak nie może się pogodzić z wynikiem ostatnich wyborów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sss #2137971 | 31.0.*.* 18 gru 2016 13:56

  Gimnazja w ogóle nie powinny były powstać. Odejdą jedynie stołki dyrektorskie i wicedyrektorskie. Niestety tak szybkie wprowadzenie zmian nie będzie skutkowało niczym dobrym. Powstanie jeden wielki chaos co odbije się tylko na uczniach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Fidel #2137885 | 95.160.*.* 18 gru 2016 12:07

  Niestety dóżo złego było w szkołach za czasuw Małkowskiego , myślę że Grzymowicz pozwoli nauczycielom pracować.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. swiete krowy #2137767 | 89.228.*.* 18 gru 2016 09:22

  te niedouczone w wiekszosci psudo nauczyciele, przekwalifikowac i na kase do biedry te yntelygentki z czworakow

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (35)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages