Niedziela, 22 października 2017. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kierowcy proszą o zmianę organizacji na Pana Tadeusza

2016-11-23 13:35:10 (ost. akt: 2016-11-23 16:36:10)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Kierowcy poruszający się po ulicy Pana Tadeusza zaapelowali do olsztyńskich radnych o zmianę organizacji ruchu, mającą poprawić sytuację zmotoryzowanych. Po ostatnich działaniach na ulicy pojawiła się wydzielona droga rowerowa, czerwone przejazdy, progi zwalniające i ograniczenie prędkości do 30 km/h z jednoczesnym pierwszeństwem pieszych na drodze. Zmiany wiązały się z prośbą mieszkańców, którzy wnioskowali o wyznaczenie przejścia dla pieszych przez jezdnię.

Zobacz także: Kolorowe skrzyżowania i strefy tempo 30. Olsztyn się zmienia! Czerwonej nawierzchni na skrzyżowaniach w Olsztynie jest coraz więcej. Na zdjęciu przejazd rowerowy na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Wilczyńskiego i Płoskiego Czerwone przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach w Olsztynie, progi zwalniające i ograniczenie prędkości do 30 km/h z jednoczesnym pierwszeństwem pieszych...
Po ostatnich zmianach na ulicy Pana Tadeusza pojawił się szereg rozwiązań komunikacyjnych uspokajających ruch i poprawiających bezpieczeństwo pieszych. Na ulicy pojawiła się wydzielona z pasa ruchu droga rowerowa, w związku z tym ograniczono przestrzeń dla samochodów. Na ulicy pojawiły się też m.in. progi zwalniające i wprowadzono strefę ograniczającą prędkość do 30 km/h. Wcześniej mieszkańcy wielokrotnie apelowali do olsztyńskich władz o wyznaczenie przejścia dla pieszych na tej ulicy.

Teraz zmotoryzowani proszą o zmianę organizacji na tej ulicy. Chodzi o zbyt duże zwężenie pasa ruchu, który utrudnia wymijanie się pojazdów. Obecnie jeden pas ruchu na tej ulicy ma szerokość 2,75 metra. Minimalna szerokość pasa ruchu wynosi 2,5 metra. Mieszkańcy zaznaczają, że nie wszystkie samochody będą mogły poruszać się bezpiecznie po tej drodze i aby bezpiecznie wyminąć pojazd jadący z przeciwka będą musiały wjeżdżać na pas ruchu przeznaczony dla rowerzystów.

Prezydent Olsztyna zaznaczył, że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, znacznie poprawiające bezpieczeństwo. Niska prędkość pojazdów poruszających się po tej ulicy ograniczy niebezpieczne sytuacje. Prócz tego prezydent zaznaczył, że zmiany wynikały z próśb mieszkańców, a kierowcy szerszych pojazdów powinni zachować szczególną ostrożność i odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo. Miasto nie przewiduje dalszych zmian na tej ulicy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (72) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. quadratwurzel #2122893 | 176.221.*.* 28 lis 2016 21:23

  I bardzo dobrze, że prezydent nie planuje odwrotu - bezpieczeństwo pieszych przede wszystkim, a Pana Tadeusza to nie autostrada, żeby trzeba było wciskać gaz do dechy. Kierowcom włos z głowy nie spadnie, jak pojadą trochę ostrożniej. Czekamy na więcej takich inwestycji!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jan #2119974 | 81.190.*.* 24 lis 2016 18:26

  Olsztyn to wiocha

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. krzroy #2119667 | 81.190.*.* 24 lis 2016 12:53

   I co? Lawina negatywnych komentarzy ale arogancja grzyma nie pozwala na korektę głupiego zarządzenia. Mieszkańcy prosili tylko o jedno przejście dla pieszych ale grzym jak zwykle wie więcej i lepiej niż mieszkańcy. Wywalili kupę kasy na niepotrzebne zmiany, na maksa wkurzyli sporą grupę olsztyniaków bo zmiany zdecydowanie pogorszyły sytuację a nie poprawiły. I na koniec bezczelna deklaracja - nic nie poprawię bo to ja tu jestem panem i władcą. Pytam się, kto jest dla kogo? Prezydent jest na służbie u mieszkańców! Nie odwrotnie! Jeżeli grzym uważa inaczej to znak, że najwyższa pora wywalić go na zbity łeb! Zaraz, nie czekając na następne wybory bo do wyborów zniszczy Olsztyn dokumentnie.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ?? #2119620 | 157.25.*.* 24 lis 2016 11:57

    " z jednoczesnym pierwszeństwem pieszych na drodze." czyli piesi mogą sobie chodzić jak i gdzie chcą?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ?? #2119616 | 157.25.*.* 24 lis 2016 11:53

    Mam pytanie. Kto to mierzył że jest 2,75. czemu nie dacie zdjęcia, przy światłach z Leonharda? aaa boicie się ? bo tam to jest 1,5 metra to max i nie da się wjechać nie łamiąc przepisów. Po dwa, przy takim natężeniu ruchu lustra są konieczne bo nie ma jak wyjechac. A po trzy, zróbcie jednokierunkową i będzie najlepiej... cyrk

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (72)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages