Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Pierwszy w Olsztynie filmowy poradnik dla rowerzystów!

2016-11-18 14:17:43 (ost. akt: 2016-11-22 09:17:55)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Kilkadziesiąt scen, które składają się na "Rowerownik" nakręcono na olsztyńskich ulicach, drogach rowerowych i chodnikach. Filmowy poradnik bezpiecznego rowerzysty pokazuje prawidłowe i nieprawidłowe zachowania w ruchu drogowym.

W środowe popołudnie w rowerowej kawiarni w Olsztynie odbyła się premiera "Rowerownika", czyli filmowego poradnika bezpiecznego rowerzysty. Materiał jest efektem projektu przeprowadzonego przez grupę wolontariuszy z fabryki Michelin, którzy prowadzą tam Klub Turystyki Rowerowej. — Podczas codziennych dojazdów do pracy i weekendowych wycieczek zauważamy, że rowerzystów jest coraz więcej, jednak nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie i zgodnie z przepisami — mówi Zygmunt Puszczewicz, lider grupy odpowiedzialnej za powstanie poradnika. — Aby nie pozostawiać tej ważnej sprawy samej sobie postanowiliśmy zgłosić nasz pomysł do programu Wolontariatu Pracowniczego „Moc Dobra 2016” prowadzonego przez firmę Michelin. Dzięki temu mogliśmy zrealizować wymyślony przez nas film.

O merytoryczne wsparcie wolontariusze poprosili miejskiego oficera rowerowego, który zadbał o zgodność nagranych scen drogowych z obowiązującymi przepisami. — Jest to kolejny dowód na to, że rowerzystom zależy na bezpieczeństwie w ruchu drogowym i robią co mogą, aby edukować siebie nawzajem oraz szerokie grono mieszkańców miasta — mówi zadowolony z projektu Mirosław Arczak. — Ten 10-minutowy film będzie doskonałym uzupełnieniem rowerowych lekcji, jakie od kilku lat realizujemy w olsztyńskich szkołach podstawowych i gimnazjach.

Po premierowym seansie odbyło się spotkanie z twórcami filmu oraz gorąca dyskusja na temat nakręconych sytuacji drogowych oraz kolejnych działań edukacyjnych możliwych do podjęcia w Olsztynie. Zygmunt Puszczewicz przyznaje, że praca na planie filmowym nie należała do łatwych. — Najtrudniejsze było zagranie scen, które przedstawiały złe zachowania rowerzystów, bo przecież na co dzień jeździmy przepisowo. Mam jednak nadzieję, że praca naszej ekipy, czyli Marka, Zygmunta, Leszka, Andrzeja i moja okaże się przydatna nauczycielom, rodzicom i wszystkim rowerzystom, którzy poświęcą kilkanaście minut na obejrzenie naszego poradnika.

„Rowerownik” niestety nie jest jeszcze publicznie dostępny. — Aktualnie dokonujemy ostatnich poprawek, do których przekonała nas dyskusja z publicznością — przyznaje lider projektu. Tuż po udostępnieniu filmu znajdziecie go na pewno na stronach GO.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. super! #2116238 | 37.8.*.* 19 lis 2016 15:11

  Po takich działaniach widać komu zależy na poprawie bezpieczeństwa. Bezinteresowne działanie tych rowerzystów oceniam na duży plus! Nowe pokolenia niech nabywają ogłady na drodze, bo grupie osób zdecydowanych zestarzeć się za kółkiem samochodów niewiele już pomoże. Powodzenia rowerzyści!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ry #2116018 | 176.221.*.* 19 lis 2016 09:09

  Panie Mirku czemu premiera nie byla bardziej naglosniona ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. odsa #2115804 | 83.31.*.* 18 lis 2016 21:15

  no i super ! kierowcom przydałoby się trochę filmików z cyklu np kto ma pierwszeństwo na przejeździe rowerowym itd

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jam #2115563 | 178.183.*.* 18 lis 2016 16:56

  Witam czy w Olsztynie to tylko rowery i rowery czy już o innych uczestnikach dróg nic nie ma myślę że wprowadzanie na siłę ruchu proekologicznego nie ma sensu bo Polacy są za wygodni i nic ich nie przekona że benzyna jest droga i polisy OC bo jesteśmy normalni a wracając do rowerzystów to policja powinna się naprawdę wziąć za tą bandę i solić mandaty za co kolwiek bo się rozwydrzyli i myślą że wszystko im wolno ! tylko jak dojdzie do tragedii to kierowca winny a nie święta krówka na rowerku tak rowerzyści jesteście zakałą dróg !!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages