Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Dzięki konsultacjom ma poprawić się komunikacja z Olsztynem

2016-11-04 07:00:00 (ost. akt: 2016-11-03 21:02:26)

Autor zdjęcia: facebook.com/gminabarczewo

Jak na razie konsultacje odbyły się w Olsztynie, Gietrzwałdzie i Barczewie. Dzięki wypracowanym na nich i wprowadzonych rozwiązaniom, ma poprawić się spójność i dostępność komunikacyjna Olsztyna z gminami biorącymi udział w projekcie.

W sąsiadujących z Olsztynem gminach odbywają się konsultacje społeczne w ramach Planu Mobilności Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna na lata 2016-2025.

Do tego projektu przystąpiły gminy: Barczewo, Dywity, Stawiguda, Purda, Jonkowo i Gietrzwałd.

Plan mobilności ma zadanie umożliwić stworzenie komfortowego systemu transportu poprzez spełnienie następujących celów: zapewnienie wszystkim obywatelom takich opcji transportowych, które umożliwiają dostęp do kluczowych celów podroży i usług, poprawię stanu bezpieczeństwa;, przyczynienie się do redukcji zanieczyszczenia powietrza i hałasu, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz konsumpcji energii, poprawienie wydajności i efektywności kosztowej transportu osób i towarów oraz wpłynięcie pozytywnie na atrakcyjność i jakość środowiska miejskiego z korzyścią dla mieszkańców, gospodarki oraz społeczności jako całości.

Jak na razie konsultacje odbyły się w Olsztynie, Gietrzwałdzie i w ubiegłym tygodniu w Barczewie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. B #2125044 | 217.99.*.* 1 gru 2016 18:42

  Wieś Gronity, gm. Gietrzwałd położona 2,5 - 3 km od Olsztyna (od Dajtek) przez którą to miasto Olsztyn buduje dla siebie obwodnicę. Prawie wszyscy mieszkańcy pracują lub się uczą w Olsztynie, a do "metropolii" nie można dojechać normalną drogą, jedynie dziurami w szutrówkach. Z powodu takiej jakości dróg nie ma ŻADNEGO transportu publicznego. My jako mieszkańcy, którzy też płacą podatki, nie oczekujemy poprawiania czegokolwiek. My chcemy jedynie wybudowania normalnej (przejezdnej bez rujnowania samochodów) drogi. Chcemy, aby chociaż kilka razy dziennie na trasie Olsztyn - Gronity-Olsztyn jeździł jakikolwiek mikrobusik. Czy to aż tak wiele w XXI w. dla wsi liczącej ponad 400 mieszkańców ??? Budowa obwodnicy DLA OLSZTYNA dewastuje nam te marne szutrówki, a "metropolia" ze swej strony nic nie oferuje Gronitom. Czy to w porządku??? Panie Prezydencie Grzymowicz i Panie Wójcie Sieczkowski zróbcie coś wreszcie dla mieszkańców Gronit, a nie nieustannie dyskutujcie o problemach "metropolii" .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KaeR #2105658 | 83.24.*.* 4 lis 2016 11:13

  Potrzebna jest komunikacja aglomeracyjna. Każda z gmin będzie dofinansowana specjalnym pod tym kątem funduszem. Oczywiście są przetargi, ale odgórnym ustaleniem powinny być wytyczne: kolor autobusów zgodny jest z barwami przyjętymi w ZDZiT (nie każda gmina swoje, a później znów pstro na ulicach Olsztyna); autobusy wyposażone są w system informacji pasażerskiej (na zewnątrz ledowe wyświetlacze o barwie identycznej z przyjętą obecnie w wielu pojazdach ZDZiT oraz monitory lcd wewnątrz pojazdów) i biletomaty; linie oznaczone są taką samą numeracją, np. Barczewo: 414 (w nawiązaniu do kultowej "czternastki"), Stawiguda np. 401, Purda- 402 itp.; racjonalny rozkład jazdy zakłada przewozy szczególnie w godzinach największego zapotrzebowania oraz skomunikowanie z liniami miejskimi (zakładając, że nie każdy autobus podmiejski wjedzie do centrum czy na dworzec) oraz jednolity system biletów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. WieMa83 #2105574 | 37.249.*.* 4 lis 2016 09:22

  Kochanie !!! "14" wróci...!!!! Hi...hi...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pic na wodę #2105535 | 217.99.*.* 4 lis 2016 08:44

  fotomontaż. siedza i glupoity gadaja a potem i tak robia swoje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kierowca #2105504 | 5.172.*.* 4 lis 2016 08:16

  Bo urzędnicy w ogóle nie słuchają jedynego słusznego głosu kierowców. My kierowcy wyraźnie mówimy że trzeba budować kolejne pasy i podnosić prędkość dopuszczalna, a pieszym budować mosty nad jezdnia co będzie szczególnie użyteczne dla osób z ograniczoną sprawnością. No ale nikt nie słucha kierowców... :(

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages