Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Komunikacja miejska w Olsztynie - zmiany w kursowaniu

2016-10-22 09:00:00 (ost. akt: 2016-10-21 19:38:34)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W związku z półmaratonem nad Ukielem i zbliżającymi się świętami Wszystkich świętych i Zaduszkami komunikacja miejska w Olsztynie w ten weekend zmieni kursowanie niektórych linii.

Z okazji Wszystkich Świętych oraz Zaduszek miasto zwiększy liczbę autobusowych kursów w pobliże nekropolii przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Wiele osób będzie jednak chciało dostać się tam znacznie wcześniej.

Dlatego dojazd do cmentarzy będzie znacznie łatwiejszy już w weekend. W sobotę i niedzielę (22 i 23 października) między 8 a 17.30 częściej kursować będą autobusy linii 116 (do cmentarza przy ul. Poprzecznej) oraz 117 (w tych godzinach wszystkie kursy realizowane będą do bramy głównej cmentarza przy ul Wadąskiej).
Jednak zmiany związane z dojazdem do cmentarzy stolicy Warmii i Mazur to niejedyna nowość w ten weekend. W niedzielę (23 października) odbędzie się Ukiel Półmaraton. Sportowa impreza spowoduje zmiany w organizacji ruchu w pobliżu jez. Krzywego między 6 a 17.

Start biegu zaplanowano na południe. Uczestnicy wyruszą ze Starego Rynku i pobiegną ulicami: Prostą, Stare Miasto, Staromiejską, Nowowiejskiego, al. Chateauroux, Konopnickiej, Szarych Szeregów, rondem im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Schumana, Sielską, Lotniczą, ścieżką pieszo-rowerową, Kapitańską i Żeglarską.

Zmian powinni spodziewać się także pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy nie będą zatrzymywać się przy przystankach "Plaża Miejska" oraz "Zatoka Miła" (oba w kierunku Dajtek). Poza tym linia 107 pojedzie zmienioną trasę.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages