środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Złóż urzędową deklarację bez czekania!

2016-10-10 00:00:00 (ost. akt: 2016-10-07 14:09:40) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: depositphotos

Zapłacić podatek przez internet? Sprawdzić rozliczenia z urzędem bez wychodzenia z domu? Dlaczego nie? Wystarczy skorzystać z miejskich portali e-deklaracje i Elektroniczne Płatności Olsztyna. Za ich pomocą złożysz deklarację lub dokonasz urzędowych płatności.

Elektroniczne Płatności Olsztyna Urzędu Miasta – to platforma, na której mieszkańcy miasta mogą sprawdzić swoje rozliczenia z urzędem, a także dokonać płatności online. Na stronie można śledzić m.in. należności związane z gospodarką nieruchomościami, wysokość lokalnych podatków, a nawet mandaty wystawione przez Straż Miejską i pracowników Strefy Płatności Olsztyna. Portal dostępny jest na stronie www.epo.olsztyn.eu.

– Stale zwiększamy liczbę spraw urzędowych, jaką mieszkańcy mogą załatwić drogą elektroniczną. Naszym celem jest stworzenie sprawnej administracji, której efektem będzie przyspieszenie obsługi interesantów – mówi Rafał Ruchlewicz, dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta w Olsztynie.

Urząd uruchomił m.in. portal umożliwiający składanie deklaracji online. Na stronie www.edeklaracje.olsztyn.eu można złożyć deklaracje na opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, podatek od nieruchomości, podatek leśny, rolny czy od środków transportowych. A wszystko to bez wychodzenia z domu. Po wypełnieniu i przesłaniu elektronicznego formularza zostanie naliczona opłata urzędowa, którą z powodzeniem uiścić można za pomocą EPO. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko oszczędzisz czas, ale masz też stały dostęp do informacji o swoich zobowiązaniach.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z udogodnień? Niewiele. By zalogować się do EPO lub przesłać dokumenty poprzez system e-deklaracje, należy posiadać profil zaufany ePUAP, czyli darmowy podpis niezbędny do kontaktu z urzędnikami. Wnioski o wydanie go można składać na stronie internetowej www.epuap.gov.pl, a następnie potwierdzić go w najbliższym urzędzie. Rejestracja trwa dosłownie kilka minut i składa się z kilku prostych kroków. Pomyślano też o bezpieczeństwie. Podajemy tylko podstawowe informacje i numer telefonu. Dzięki profilowi urząd sprawdzi, kim jesteś, aby nikt pod ciebie się nie podszył.

Urzędnicy przygotowali również niespodziankę. Logując się na platformie e-deklaracje, możesz wygrać laptopa DELL Inspiron 2w1 oraz dwa tablety Samsung Galaxy Tab S2. Wystarczy zagrać w grę memo, dostępną na stronie www.edeklaracje.olsztyn.eu, która jest zadaniem konkursowym. Wygrają osoby, które najszybciej rozwiążą zagadkę, polegającą na zapamiętaniu położenia obrazków i łączeniu je w pary. W grę można zagrać tutaj: edeklaracje.olsztyn.eu/aktualnosc,11,zagraj-i-wygraj.


http://m.wm.pl/2016/03/orig/logo2-300473.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages