Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Co z korkami na Artyleryjskiej w Olsztynie?

2016-09-08 10:37:36 (ost. akt: 2016-09-08 11:48:46)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Początek roku szkolnego i początek wzmożonego ruchu w Olsztynie. Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na korki na Artyleryjskiej i jako remedium proponuje ul. Wąwozową. Tyle, że ta od 2 lat jest wyłączona z ruchu samochodowego. Co na to Ratusz?

- Jak co roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ulica Artyleryjska regularnie zapycha się szczególnie w godzinach szczytu. Przejechanie tego odcinka trwa nawet 30 minut! Dawniej co najmniej kilkuset kierowców dziennie korzystało z objazdu ulicą Wąwozową - wybudowaną za ok 1 mln złotych. Jednak droga jest zamknięta i ma służyć jedynie rowerzystom - pisze nasz czytelnik.

Zwraca on również uwagę na fakt, że do os. Redykajny prowadzi zaledwie jedna droga i przypomina śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym na ul. Hozjusza z października 2014 roku, zablokował ruch i odciął osiedle od reszty Olsztyna.

Więcej o wypadku >>>> Śmierć na torach na Redykajnach. Po 5 godzinach droga na osiedle została odblokowanaUl. Wąwozowa jest trasą rowerowo-pieszą od czerwca 2014 roku. Czy jest ona rozwiązaniem na problemy ul. Artyleryjskiej?

- W tej chwili nie planujemy uruchomić ul. Wąwozowej, jako objazdu. Służyła temu celowi w momencie przebudowy ul. Bałtyckiej. Kłopoty na ul. Artyleryjskiej pośrednio mogą wynikać z prac prowadzonych na ul. Sielskiej. Tam do końca września przebudowywany będzie fragment ulicy od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania przy hotelu - odpowiada Patryk Pulikowski z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyn.

Pulikowski nadmienia również, że początek roku szkolnego w Olsztynie zawsze był czasem trudniejszym dla wielu kierowców, którzy niejako na nowo musieli się przyzwyczaić do jazdy w większym tłoku.

Rozwiązaniem problemu zakorkowanych ulic w tej części miasta i połączenia Olsztyna z Redykajnami może być planowana budowa ul. Nowobałtyckiej o której pisalismy w "Gazecie Olsztyńskiej". Więcej na ten temat >>> Olsztyńskie osiedla walczą o ul. Nowobałtycką
ad
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (98) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaco #2062220 | 188.146.*.* 9 wrz 2016 18:05

  Wąwozową otwierać od poniedziałku!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jakub #2061990 | 9 wrz 2016 12:16

  Dlaczego rondo nie został zbudowane jako turbinowe? Inne miasta dokonały właściwego wyboru.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Chyba #2061974 | 83.9.*.* 9 wrz 2016 11:57

  z tymi korkami coś faktycznie jest na rzeczy, bo mój dizelek pali już ponad 20/100. Całe szczęście, że leję ruskie, mina kierowców za mną bezcenna :))

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mieszkaniec #2061915 | 88.220.*.* 9 wrz 2016 10:07

  Chciałbym przebić "trafną" diagnozę Pana Patryka z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego i wskazać, iż prawdziwą przyczyną korków na Artyleryjskiej jest ...... budowa drogi krajowej nr 7 na odcinku obwodnicy Ostródy. A co. Przecież ta droga też się łączy z Sielską, a brzmi dumniej. Bo nie wadzi nam jakaś tam przebudowa miejskiej drogi ale krajowej. I stać w tym korku wówczas wydaje się lżej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Z Gutkowa #2061902 | 213.184.*.* 9 wrz 2016 09:53

  Wczoraj koło 7 rano jechałem Bałtycką i był korek, bo ktoś wpadł na "genialny" pomysł aby rano, gdy ludzie jadą do pracy wylewać asfalt na wysokości Kościoła Św. Wawrzyńca! Światła na terenie Olsztyna to w ogóle koszmar! Może osoba odpowiedzialna za ten fakt (czyżby niezniszczalny pan G.?) poszła na naukę do innych miast jak tam działa sygnalizacja świetlna? Można powtarzać jemu do znudzenia - wprowadzić zieloną falę, skrócić światła tak, aby nie było możliwości powstawania korków, nie jak do tej pory, gdy na głównej ulicy zielone światło trwa 5 minut, a bocznych krócej - Może ten pan rano przeszedłby się np na Artyleryjską przy wiadukcie? W pewnym momencie ulica jest całkiem zatkana - skręcający z Artyleryjskiej myślą, że zdążą zjechać z krzyżowania i blokują ulicę. Jak będą światła krótkie tak ustawione, aby uniemożliwić powstawanie korków ułatwiłoby przejazd!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (98)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages