środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Z Olsztyna wyruszyła specjalna delegacja, by podpatrzeć, jak Trójmiasto radzi sobie z ruchem

2016-09-07 19:53:45 (ost. akt: 2016-09-07 18:52:00)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

W środę specjaliści zajmujący się komunikacją i bezpieczeństwem ruchu w Olsztynie ruszyli do Gdańska, aby podpatrzyć jak Trójmiasto radzi sobie z komunikacją. Podczas wizyty przedstawiciele władz miasta, policji i komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego odwiedzili m.in. centrum zarządzania i sterowania ruchem w Gdańsku oraz poznali zalety gdańskiego programu uspokajania ruchu.

Trójmiasto to aglomeracja w której bardzo istotne są rozwiązania komunikacyjne godzące kierowców, pieszych i rowerzystów. Od kilkunastu lat promowane są tam innowacyjne rozwiązania mające ułatwić poruszanie się po miastach. W środę 7 września z Olsztyna ruszyła delegacja, która podpatrzyła, jakie rozwiązania funkcjonują w Gdańsku.

Celem tej wizyty jest przyjrzenie się funkcjonowaniu rozwiązań służących uspokojeniu ruchu. - Kierunek wyjazdu nie jest przypadkowy - przyznaje Oficer Rowerowy Olsztyna, Mirosław Arczak. - Gdańsk od wielu lat jest krajowym liderem w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz polskim wzorem rozwijania infrastruktury rowerowej.

W skład 20-osobowej delegacji weszli członkowie Miejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wśród nich m.in. zastępca Prezydenta Olsztyna, Miejski Inspektor BRD, Oficer Rowerowy oraz przedstawiciele Straży Miejskiej, Komendy Miejskiej Policji, Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa, Wydziału Inwestycji Miejskich, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz środowiska kierowców TAXI.

Do tematu wrócimy już wkrótce.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (52) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NO #2062542 | 10 wrz 2016 09:24

  Ciekawe czy zauważyli że w normalnym mieście można mieć sygnalizację świetlną kolizyjną, i nie być traktowany jak idiota za kierownicą. Ale u nas trzeba stać jak debil na czerwonym bo tramwaj jedzie, bo każdy ma mieć swoje własne zielone.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. NO #2062541 | 10 wrz 2016 09:24

  Ciekawe czy zauważyli że w normalnym mieście można mieć sygnalizację świetlną kolizyjną, i nie być traktowany jak idiota za kierownicą. Ale u nas trzeba stać jak debil na czerwonym bo tramwaj jedzie, bo każdy ma mieć swoje własne zielone.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. marx #2061876 | 88.156.*.* 9 wrz 2016 09:20

  Popatrzeć jak trójmiasto radzi sobie z ruchem? Lepiej wyślijcie delegacje z tym nieudacznikiem grzybowiczem, aby podpatrzyli jak trójmiasto radzi sobie z bezrobociem. Wystarczy zobaczyć jakie firmy zainwestoway w trójmieście, ile w ostatnim czasie stworzono miejsc pracy!!!! Delegacja ruchowa, normalnie cyrk na kółkach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Timash #2061662 | 88.156.*.* 8 wrz 2016 21:33

  Mam nadzieję, że Gustek i Roman również pojechali. Na dobrą sprawę mogą nie wracać!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. rowerzysta #2061631 | 37.8.*.* 8 wrz 2016 21:05

  Dobrze, że pojechali, ale teraz warto podpytać Prezydenta, Policję, Straż Miejską, ZDZIT i innych uczestników delegacji co zamierzają zrobić ze zdobytą wiedzą. Nawet ułamek z tego, co jest w Gdańsku byłby potężnym sukcesem Olsztyna. Oby im samochodowe klapki trochę z oczu zeszły.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (52)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages