środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Dworzec Zachodni w Olsztynie w remoncie. Zobacz wideo

2016-08-31 20:29:37 (ost. akt: 2016-08-31 19:32:59)

Autor zdjęcia: AS

Ruszył długo wyczekiwany remont Dworca Zachodniego w Olsztynie. Zgodnie z planem prace mają zakończyć się wiosną 2017 roku.

Teren przyległy do budynku dworca został ogrodzony barierkami, a robotnicy ostro zabrali się do roboty. Na razie bilety nadal można kupować w kasie w budynku dworca. Jak jednak poinformował Gazetę Olsztyńską Maciej Bułtowicz z PKP SA, niebawem zostanie uruchomiony dworzec tymczasowy, który będzie wyposażony w kasę i poczekalnię.

W związku z remontem pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Ci, których pociągi zatrzymują się przy pierwszym peronie, będą musieli korzystać z przejścia podziemnego, co nieco wydłuża drogę (peron jest odgrodzony od budynku dworca).Inwestycja ma się zakończyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału kwartału 2017 roku. Przebudowa będzie kosztowała 3 miliony złotych.Zgodnie z projektem układ wewnętrzny budynku zostanie dopasowany do nowego sposobu użytkowania na bazie istniejącej konstrukcji. Jedynie część istniejących sanitariatów zostanie wyburzona ze względu na zły stan techniczny i wykonana na nowo. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w monitoring.

Kondygnacja podziemna dworca zostaje przeznaczona w całości na funkcje techniczne. Na parterze przewidziano otwarcie części powierzchni dworca w formie zadaszonej wiaty dla podróżnych. Obsługa pasażerów odbywać się będzie w tym samym miejscu co teraz (większa z brył tworzących budynek). Mniejsza bryła zostanie odbudowana z przeznaczeniem na lokal komercyjny oraz administracyjny dworca. Otwarcie części przegród pozwoli na wykonanie zadaszonej wiaty rowerowej.łw
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. realnie patrząc #2072612 | 88.156.*.* 24 wrz 2016 18:54

  Jest jeszcze dużo do zrobienia w tym mieście po 10 latach marazmu Małkowskiego. 10 lat psu w du...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. krzroy #2057007 | 81.190.*.* 1 wrz 2016 10:31

  W związku z remontem wiaduktu kolejowego Dworzec Zachodni przejmie po części funkcje Dworca Głównego, tak wynika z komunikatów PKP. A Dworzec Zachodni w tym samym czasie, w okresie zwiększonego ruchu, zaczynają gruntownie remontować. Planowanie i myślenie to jak widać mocna strona kolejarzy! Burdel gwarantowany!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. M. #2056870 | 89.228.*.* 1 wrz 2016 01:04

  No tak, największym unowocześnieniem będzie wiata rowerowa.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages