Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ul. Partyzantów w Olsztynie do remontu. Wkrótce rusza przetarg

2016-08-25 19:57:16 (ost. akt: 2016-08-25 19:59:22)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Olsztyn przygotowuje się do remontu ulicy Partyzantów. Przetarg na wybór wykonawcy ma zostać ogłoszony jesienią, więc prace mogłyby ruszyć wiosną 2017 roku.

Ile potrwają prace? — Trudno określić. Szacujemy, że czas trwania przebudowy może wynieść około półtora roku do dwóch lat. W tym czasie będzie przebudowywana cała infrastruktura podziemna ul. Partyzantów - mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Jak dodaje Bartoszewicz, na ulicy będzie uprzywilejowany transport zbiorowy. — Ulica jest dość szeroka, więc nie będziemy niemal wcale jej poszerzać — mówi. — Będziemy natomiast chronili obecny drzewostan i postaramy się, żeby znalazło się tam jak najwięcej zieleni. 


Na drogi gminne, a taką jest ul. Partyzantów, nie ma środków unijnych. — Ale dzięki wytyczeniu buspasów i ścieżek rowerowych możemy przebudowę Partyzantów włączyć do większego projektu związanego z tzw. mobilnością miejską, finansowanego z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej — tłumaczy rzeczniczka. 
Szacunkowy koszt prac wynosi 47 mln. zł.

Czytaj e-wydanie
Czy na czas remontu ul. Partyzantów zostanie całkowicie zamknięta?
Więcej na temat tej inwestycji oraz zmianie koncepcji przebudowy ul. Pieniężnego przeczytacie w piątkowym dodatku Gazety Olsztyńskiej

"Tydzień w Olsztynie i powiecie".

mk, MZG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (98) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wredna@ #2073453 | 88.156.*.* 26 wrz 2016 12:07

  A może by tak przetarg na sprzedaż arbuza ogłosić w okolicy. Może ktoś toto kupi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KaeR #2060145 | 95.160.*.* 6 wrz 2016 18:21

  O jaką "całą" infrastrukturę podziemną chodzi? Przecież był już tam remont sieci kanalizacyjnej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. TRUE LIES #2055697 | 88.156.*.* 30 sie 2016 09:49

  Biorąc pod uwagę że Olsztynem "rządzi" facet zwany prezydentem, a jest jaki jest, to przy jego nieudolnej polityce sam przetarg zacznie się za 5 lat. Kolejne 5 lat to wyłonienie odpowiedniej firmy, co będzie graniczyło z cudem żeby trafić na odpowiednią firmę i kolejne 5 lat na zburzenie i wybudowanie nowej ul. Czyli przy dobrych wiatrach 15 lat. O ile nie będzie przekrętów i budowa faktycznie dojdzie do skutku. Ale że Piotrek G. czyli rzekomy prezydent , rządzi jak rządzi a do tego jeszcze jego cmokowate lizosowate pupile , to GOOD LOCK dla tej inwestycji. A do tego protekcyjne stanowiska. BLE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. § #2054731 | 37.201.*.* 28 sie 2016 16:10

  Nareszcie przy Komendzie Policji na ul. Prtyzantow bedzie chodnik , bo teraz jest asfalt . Nie wiadomo gdzie chodnik gdzie jezdnia. I to juz dlugi, dlugi kawal czasu. Poltora roku beda prace trwaly za 47 milionow ? ?? To co tam powstanie ? Jezdnia podswietlana i granitowe chodniki rzezbione , trojwymiarowe ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. EsDe #2054117 | 81.190.*.* 27 sie 2016 07:59

   I bardzo dobrze w końcu. Ktoś przyjeżdża z innego miasta pociągiem, to pierwsze co zazwyczaj widzi to ulicę Partyzantów, która wygląda jak wygląda. Korki są były i będą. Pytanie tylko czy chcą tutaj wrzucić tramwaj ? czy zrobią ulicę, a za następne 2 lata rozkopią bo stwierdzą, że tramwaj by się przydał.. Bus pass zbędny, aktualnie tą ulicą jeździ mało autobusów, nie tak jak kiedyś. Dość długi czas budowy tego wszystkiego, ale cholera wie co tam się dzieję pod ziemią, skoro ma być wymieniana/przebudowywana infrastruktura podziemna. + były rozmowy o przebudowie podwórek, parę nowych budynków + parkingi, bo jeżeli zrobią ulicę to parkingów raczej na niej nie będzie. Tylko narzekacie.. coś zrobią, źle. Nie zrobią, też źle.. Polecam zobaczyć jak jest w innych miastach, nie wszędzie jest idealnie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (98)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages