Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

W poniedziałek uroczyste otwarcie nowoczesnej placówki

2016-08-03 20:00:02 (ost. akt: 2016-08-03 16:41:40)
Obiekt otrzyma imię, pochodzącego z Prus Wschodnich, profesora Emila Behringa.

Obiekt otrzyma imię, pochodzącego z Prus Wschodnich, profesora Emila Behringa.

Autor zdjęcia: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

W najbliższy poniedziałek (8 sierpnia) w Olsztynie otwarte zostanie Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. Emila Behringa. Nowa placówka jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Obiekt, którego otwarcie nastąpi w poniedziałek, będzie umożliwiał kształcenie studentów medycyny oraz prowadzenie badań z zakresu m.in. farmakologii, patofizjologii, toksykologii i biologii molekularnej.

W budynku Centrum Medycyny Eksperymentalnej swoją siedzibę będą miały: Katedra Farmakologii i Toksykologii, Katedra Patofizjologii, Zakład Innowacyjnej Neurochirurgii i Neurofizjologii im. Adolfa Becka i Napoleona Cybulskiego należący do Katedry Neurologii i Neurochirurgii.

Dużą zaletą nowego obiektu, jest połączenie jej konstrukcyjnie i funkcjonalnie z Laboratorium Badań nad Komórkami Macierzystymi wchodzącym w strukturę Zakładu Innowacyjnej Neurochirurgii i Neurofizjologii.

Uroczyste otwarcie Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. Emila Behringa rozpocznie się o godz. 11.00 przed budynkiem.

Źródło: UWM w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lancetolog #2040399 | 37.48.*.* 4 sie 2016 17:12

  Cóz że UWM nie wyhodował żadnego naukowca godnego by jego imieniem nazwać to centrum to mnie akurat nie dziwi... No ale naprawdę w Polsce przez kilkaset lat nie narodził sie lekarz/biolog godny upamiętnienia ? Czy Polska to sztuczny kraj bez tradycji osiagnięć i inteligencji jak jeden z sąsiadów naszych, gdzie z braku bohaterów narodowych na banknotach namalowali zajączki i i inne czworonogi ? W dodatku Behring nijak z Olsztynem związany nie był !! Niestety władze UWM robią wszystko by obcokrajowcy sądzili nadal że jedyne co Polska wydała to sprzątaczki hydraulicy i posługacze... Wstyd JM Rektorze .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do po Politechnice Warszawskiej #2040291 | 95.90.*.* 4 sie 2016 15:03

  To co opisujesz kochanie dotyczy wszystkich uczelni w Polsce, Politechniki również. A propos pozycja Politechniki w Europie na granicy pierwszego i drugiego tysiąc cię zadowala?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. ufffff #2040288 | 46.230.*.* 4 sie 2016 14:59

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. to chyba jakiś cud, że ta placówka nie została nazwana imieniem Lecha Kaczyńskiego - przecież on się na wszystkim znał najlepiej na świecie, nie wyłączając medycyny

  2. 7 miesięcy czeakałam na fizykoterapię #2040283 | 88.156.*.* 4 sie 2016 14:51

   W grudniu ubiegłego roku strasznie bolały mnie korzonki, kręgosłup. Ból był straszny. Dostałam skierowanie na 3 zabiegi fizyko-terapeutyczne. W przychodni na dworcowej zapisali mnie na jednen z tych trzech na 1 września !!! Pierwszego wrzesnia 2016 roku, Przestało mnie juz boleć ale pójde i zablokuje komuś. Poza tym miałam skierowanie na 3 zabiegi i martwię sie, że ta Przychodnia może sobie przypisze tamte dwa zabiegi które mi przepadły - na które nie było dla mnie miejsca. Co za głupota w tym NFZ. Pielęgniarnik będa zatrudnione, aparatura będzie stał bo nie dostali dofinansowania Może by jakiś wydział do walki z głupota NFZ.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. po Politechnice Warszawskiej #2040003 | 88.156.*.* 4 sie 2016 10:04

    UWM nie jest żadną uczelnią, to instytucja o pewnych celach. Jej głównym celem jest tworzenie miejsc pracy dla znajomych, członków rodzin i otwieranie nonsensownych kierunków takich jak: wojskoznawstwo, bibliotekoznawstwo, badanie trendów, badania kosmiczne itd. Druga sprawa to zarobek na studentach i dopłatach z rządu. Ta pseudo organizacja nie figuruje praktycznie w żadnych rankingach. Dziwię się tylko osobom, które wybierają uwm a później płaczą, że nie mogą znaleźć pracy. Tak to jest jak się nie ma ambicji, aby studiować na normalnej uczelni.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (24)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages