środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Superpies i Superkot. Głosowanie zakończone

2016-07-25 10:59:33 (ost. akt: 2016-09-01 00:05:20)

56 psów i 33 koty - tylu już mamy kandydatów na Superpsa i Superkota powiatu olsztyńskiego. A do zakończenia głosowania tylko kilka dni! Dziękujemy bardzo za wszystkie zdjęcia i listy.

Nasz plebiscyt dobiega końca. 31 sierpnia o godz. 23.59 zamykamy głosowanie i przyjmowanie zgłoszeń. Za nami dwa miesiące wspólnej zabawy i wzruszeń. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zdjęcia i listy. A otrzymaliśmy je nie tylko od właścicieli, ale także od samych kandydatów na Superpsa i Superkota :-)

A oto listy, nadesłane razem ze zgłoszeniami:

Jestem Zuzia. Jestem cała biała i noszę czarną kamizelkę i czarną czapeczkę. Lubię przynosić panu żaby, jaszczurki i inne stworzenia. Żadnego stworzenia nie kaleczę i po krótkiej zabawie puszczam wolno.

Cześć Kochani :) Mam na imię Lolek. W maju skończyłem pięć latek i jestem jednym z czterech czarnuszków z mojego rodzeństwa ;) Bardzo żywiołowy i pełen energii ze mnie piesek,o czym świadczyć może choćby nawet liczba mojego potomstwa. Kochani mam 21 dzieciów ;) Równie ślicznych i mądrych jak tata :D Uwielbiam chodzić na spacerki ze swoją panią, a na nich bawić się z innymi psiakami. Ponadto grzeczny ze mnie pieseł :) Słucham każdych komend, no ale niestety nie ma ideałów i ja też nie jestem bez wad.W nocy strasznie chrapię i potrafię postawić przy tym na nogi cały dom :D Ale cóż poradzić, starość nie radość i tak już chyba zostanie :) Wiem, że moja pani i tak bardzo mnie kocha mimo wszystko :)

Jestem Rocky :-) czasami pani mòwi do mnie Rockysta terrorysta, jak coś napsocę :-) mam dwa lata i jestem wesołym psiakiem. Gdy miałem 9 dni, moja mama zdechła, nie wiedziałem, czy przeżyję. Ale bardzo szybko znalazła się moja pancia, która karmiła mnie z butelki mlekiem, żebym nabierał sił i przeżył. Od tamtej pory jesteśmy nierozłączni.

Chciałabym przedstawić wszystkim najwierniejszego PSYjaciela jakiego można sobie wyobrazić - FIGA trafiła do nas jako 2-miesięczne szczenię, odebrana interwencyjnie w jednej z wiosek w okolicach Dobrego Miasta. Miała zostać kilka dni - została na zawsze. Mała, łysa, zaniedbana kruszynka rozkochała w sobie wszystkich od pierwszej minuty! Na początku wycofana i bojąca się własnego cienia, teraz najdzielniejszy pies w okolicy, najdelikatniejszy przyjaciel kotów, wspaniały towarzysz do wspólnych zabaw zarówno z psiakami, kotami, jak i ludźmi, niezastąpiony towarzysz wędrówek, a co najważniejsze - jedyny i niepowtarzalny budzik! Figa przesyła swoje zdjęcie - wygrać nie musi - ale prosi o pomoc dla innych psiaków ze schronisk oraz gminnych przechowalni, które czekają na dom, a psiak adoptowany to psiak najlepszy! MY MAMY NA TO DOWÓD!
Wielkie podziękowania kieruję do załogi 'Psiaki z Mazur', ponieważ to oni uratowali to małe cudo, które teraz dzieli z nami każdy dzień!


Tobi to mój (nie)zwykły pies!!! ;-)

Dzień dobry. Przesyłam Państwu zdjęcie mojego ukochanego pupila Macieja. Ten Przystojniak jest cudownym kotkiem, uratowanym przed nędznym życiem z okolic Kortowa. Znalazł się u mnie przez przypadek, a został na całe życie. Maciej wzbudza zachwyt każdego, kto go widzi. Niektórzy mówią nawet, że ma coś w sobie z Rysia :) Skoro więc podziwiają go moi znajomi i sąsiedzi, to dlaczego nie miałby go zobaczyć cały Olsztyn? Pozdrawiam!

Chciałam zgłosić mojego psa Rafika, czyli najgrzeczniejszego pieska w Gierzwałdzie. Jest z nami już 5 lat. Jest bardzo przyjacielskim pieskiem, który uwielbia zabawę, a podczas spaceru potrafi wywołać uśmiech u każdego.

A ja jestem Fafik.
Opowiem krótko sam o sobie i mojej nowej Pani. Tuż po Bożym Narodzeniu błąkałem się na drodze za Olsztynem. Pewnie okazałem się nietrafionym prezentem gwiazdkowym. Zgarnęli mnie z tej szosy w lesie znajomi mojej nowej Pani.
Mieszkam teraz na Kormoranie. Pani mówi, ze jestem najmniejszym i najładniejszym pieskiem na Osiedlu, rasy Kolanowiec Lili. Pani mnie bardzo rozpieszcza, a ja kocham swoją Panią i jestem teraz szczęśliwy, radosny i szczekam głośno i wysoko, jak czegoś bardzo chcę. Potrafię też ugryźć (dziabnąłem tę Ciocię, co pomaga mi teraz pisać, ale wybaczyła mi i też mnie kocha bardzo).
Pozdrawiam Gazetę. Jesteście fajni, że pamiętacie o swoich braciach mniejszych.
Fafik
ps. Nie muszę zająć w konkursie czołowego miejsca, ale samo moje zdjęcie (a gdyby jeszcze z Panią) będzie dla mnie już nagrodą.


Bardzo dziękujemy Fafikowi i gratulujemy jego Pani!

Przedstawiam superkota, członka naszej rodziny — 2 letnia kicia MARUNKA.
Trafiła do nas poprzez Olsztyn Kocha Koty. Była jedną z kotek uratowanych przez wolontariuszy tego stowarzyszenia w Marunach.
Początkowo mieliśmy jej zapewnić dom tymczasowy, jednak bardzo szybko skradła nasze serca.
Jest jak siostra swej 7-letniej właścicielki Karoli. Jako jedyna z domowników rozumie ją bez mruknięcia. Marunka jest idealnym budzikiem Karoli.


Przesyłam zdjęcie mojej suczki Daisy. Daisy jest z nami od 3 lat i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Jest radosnym psem, który dostarcza wszystkim pozytywnych emocji.
[/i

[i]W załączniku zdjęcie mojej pięcioletniej kotki imieniem "Reja", znalezionej jako około siedmiotygodniowe kocię. Teraz dorosła, o psim charakterze - aportuje piłeczki/myszy (na szczęście pluszowe :-)), uwielbia jazdę samochodem, przybiega na wołanie....

Chciałabym pochwalić się moim wspaniałym kotem o imieniu Miko. Przygarnęłam go z ulicy w deszczowy dzień, malutki był, bardzo zmoknięty i przeraźliwie miauczał. Gdy się do niego schyliłam, zobaczyłam, że prawdopodobnie przez koci katar stracił wzrok w jednym oku. Miko jest kotem domagającym się uwagi człowieka na każdym kroku, przytula się mruczy i ociera swoim malutkim ciałkiem.

Przesyłam zdjęcie mojej uroczej kotki o imieniu Kicia. Była bezdomna, prawdopodobnie ktoś porzucił Kicię. Uratowaliśmy ją przed zimą. Jest bardzo wesołą i wdzięczną kotką.

Pani Monika, właścicielka kota Felka, napisała w zgłoszeniu: Oto Felek, kot nieprzeciętny, szalony i fotogeniczny :)


Mały psiak o wielkim sercu - tak przedstawiają Odiego z Dobrego Miasta jego właściciele. Odi prowadzi teraz w rankingu.
"Chciałbym zgłosić gwiazdę Olsztyna - Zosię Ciepełko, przesłodką nastolatkę, którą można podziwiać nawet na własnej stronce na Facebooku - Zosia Ciepełko. Pozdrawiamy!"
Oto Speedy - może i jest bardzo mały, ale za to najszybszy w województwie ;) Złapać go nieruchomego na zdjęciu to jak trafić 6 w Lotto!

Piesek DAFI. Dołączył do naszej rodzinki pod koniec 2011 roku ze schroniska. Miał wtedy około 11 m-cy. Jedynym jego minusem jest to, że jest strasznym "bandziorem" w stosunku do innych psów, poza tym to złoty piesek :) Wszyscy znajomi mówią, że gdyby można było go sklonować to są pierwsi w kolejce :) Nie wyobrażamy sobie teraz życia bez niego!

"Luna jest z nami od grudnia 2015 roku. . Uwielbia się bawić i tak naprawdę każda rzecz w jej małych łapkach i ząbkach staje się zabawką. Jak to koty uwielbia również spać. Jest przezabawnym i przeuroczym stworzeniem, który do życia mojego i mojej rodziny wprowadził dużo zmian i pozytywnej energii"

"Moris pojawił się w naszym życiu dość niedawno i obrócił je do góry nogami, kochany pieszczoch lubiący psocić czasami, sprawił, że życie stało się lepsze. Swoim spojrzeniem wyciągnął od nas nie raz smakołyki których nie powinien zjeść :)" Kamila i Tobiasz

"Lolusia, zwana również maluszkiem, robaczkiem czy też
słodziakiem jest pieskiem jedynym w swoim rodzaju. Charakter Lolki
jest wprost proporcjonalny do wielkości uszu :) Ulubionym zajęciem
Loli jest ganianie za kijkiem. Kiedy przemyka z prędkością światła w
pogoni za ukochanym badylem, w 8 na 10 przypadków słychać "Patrz
królik". Dodam tylko, że zdjęcie nie oddaje w pełni uroku
najmniejszego członka naszej rodziny. Lolka to zdecydowanie Miss wśród
piesków ale tytuł Superpies 2016 będzie dla nas równie
satysfakcjonujący :P"


"Witamy, przesyłamy zdjęcie naszego pieska, wabi się Kodi. Kodi jest z nami już 7 lat, urzekły nas w nim te cudne piegi na pyszczku i niespotykane umaszczenie ;) na spacerze zawsze ktoś się nim zachwyci, bo jest nietuzinkowy i ma bardzo mądre spojrzenie, taki to Superpies ;)"

"Przesyłam zdjęcie naszego psa o imieniu Bigos, który cudownie odmienił nasze życie :)
Dziękujemy!

Zachęcamy także właścicieli kotów do nadsyłania zdjęć swoich pupili. Koty są na razie w naszym konkursie w zdecydowanej mniejszości.

Żeby zgłosić swojego pupila do plebiscytu „Superpies i Superkot 2016”, wystarczy wysłać jego zdjęcie (podpisane imieniem) na adres wydawca@gazetaolsztynska.pl. W temacie e-maila należy wpisać Superpies i Superkot 2016. W treści prosimy napisać akceptację postanowień regulaminu, numer telefonu do kontaktu, oraz imię, nazwisko właściciela i adres zamieszkania. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać także zgodę właściciela do wykorzystania przez organizatora zdjęcia psa/kota na potrzeby plebiscytu.
Uwaga! Na jednym zdjęciu powinno znajdować się jeden pies lub jeden kot.

Tytuł Superpsa 2016 w powiecie otrzyma pies, którego zdjęcie uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. A tytuł Superkota 2016 w powiecie otrzyma kot, którego zdjęcie uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Dodatkowo przyznane zostaną tytuły Superpsa i Superkota „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”. Otrzymają je pies i kot, które uzyskają największą liczbę głosów w regionie. Superpies i Superkot powiatu zostaną zaprezentowane w tygodnikach powiatowych, a Superpies i Superkot województwa warmińsko-mazurskiego zostaną zaprezentowani w „Gazecie Olsztyńskiej”.

Głosowanie polega na wysyłaniu sms-ów i potrwa do 31 sierpnia 2016 r. do godz. 23.59.

Uwaga: cztery godziny przed końcem głosowania rankingi zostaną wyłączone!


Superpies


Superkot
>> Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages