Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Alkohol na plaży miejskiej? Radni są przeciwni

2016-07-19 20:00:50 (ost. akt: 2016-07-20 09:51:20)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

W ostatnich tygodniach nasilają się skargi dotyczące pijanych osób na terenie CRS Ukiel. Olsztyńscy radni postanowili ostatecznie rozwiązać ten problem.

W piątek olsztyńscy radni podczas nadzwyczajnej sesji mają zająć się uchwałą, która ma zakazywać spożywania alkoholu poza lokalami gastronomicznymi na obszarze CRS Ukiel. Ma to związek z nasilającymi się skargami dotyczącymi osób spożywających napoje alkoholowe nad jez. Ukiel. – Na osoby pijące na plaży skarżą się rodzice odwiedzający plażę z dziećmi. Zdarzały się także ataki na ratowników – mówi Halina Ciunel, przewodnicząca rady. – Wszystko jest dla ludzi, ale w tym przypadku plaża nie jest miejscem odpowiednim do tego typu zachowań. CRS Ukiel jest miejscem bardzo popularnym w sezonie letnim natężenie odwiedzających jest przeogromne i tam gdzie jest dużo ludzi, to jest też takich przypadków nieodpowiedniego zachowania więcej – mówi Tomasz Kalinowski, kierownik CRS Ukiel.

– Plaże nie są wymienione w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Są natomiast inne przepisy, takie jak regulamin, które określają czy można w danym miejscu spożywać napoje alkoholowe. W regulaminie CRS Ukiel jest punkt dotyczący zakazu spożywania alkoholu i w związku z nim policja i straż miejska mogą interweniować w ramach przepisów porządkowych, jednak postępowanie mandatowe może być podważone w sądzie, dlatego taki regulamin powinien być potwierdzony uchwała rady miasta. – mówi Mariola Plichta z Komendy Miejskiej w Olsztynie.

Czy w takim wypadku uchwała radnych jest w ogóle konieczna? Okazuje się, że tak. – Prezydent zlecił analizę prawnikom i okazało się, że osoby ukarane mandatem mogą się od tego odwołać, dlatego konieczna będzie uchwała, bo regulamin to za mało – informuje Halina Ciunel.

Zakaz oczywiście nie będzie dotyczył lokali posiadających koncesje. Czy radni nie chcą pójść o krok dalej i zakazać spożywania alkoholu na całej plaży? – Oczywiście będziemy obserwować sytuację, ale nie można popaść w skrajność i alkohol nadal będzie sprzedawany w lokalach gastronomicznych i będzie można go spożywać w ogródkach – podsumowuje przewodnicząca Rady Miasta.

kraw
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (38) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ed #2030609 | 31.6.*.* 21 lip 2016 13:07

  Beznadzieja. Przez to że służby miejskie nie potrafią poradzić sobie z kilkoma pijanymi gówniarzami raz na jakiś czas to ograniczenia mają dotknąć wszystkich? Na co ja k...a płacę podatki? Żeby pierdzielone strażniki miejskie miały spokój? Gdyby te parodie strażników miały jaja a nie brzuchy i umiejętności to by raz na jakiś czas jakiemuś pijanemu awanturującemu się gnojowi pokazowo przycisnęli ryj do piasku lub kostki chodnikowej i byłby spokój. Ale nieee bo się spocą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PL #2030391 | 88.156.*.* 20 lip 2016 23:40

  Powinno się ograniczać sprzedaż alkoholu w tym pijackim kraju a nie ciągle otwierać nowe źródełka. Potem łażą po mieście stada nachlanych zombiaków szukających dymu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wkurzony #2030383 | 176.221.*.* 20 lip 2016 23:24

  Synek Grzymka widać ma za mało pieniędzy ze swojej gastronomii nad Krzywym. Tata mu załatwił lokale w najlepszym miejscu w Olsztynie ale widać pazerność u Grzymowiczów jest nieograniczona. Teraz będzie monopol na sprzedaż alkoholu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Nick #2030372 | 37.201.*.* 20 lip 2016 23:00

  No tak ,ci ktorzy sa zasobni w gotowke moga sobie pic do woli w lokalach na plazy a ci biedniejsi tylko mineralke. Ja jestem za absolutnym zakazie picia alkoholu na terenie plazy. Pozniej taki moczymorda bedzie sie popisywal jaki to z niego plywak albo wypozyczy jeszcze jakis sprzet do sportow wodnych i tragedia gotowa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gutek-nagorki #2030221 | 31.0.*.* 20 lip 2016 18:36

  ....no i bez mandatów :-)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (38)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages