Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Rowerowa obwodnica Olsztyna (15): jezioro Długie - Redykajny - CEiK

2016-07-12 16:08:07 (ost. akt: 2018-08-29 11:43:25)
W Lesie Miejskim przybyło nam "nowych drzew" :-(

W Lesie Miejskim przybyło nam "nowych drzew" :-(

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Tym razem proponuję typową trasę rekreacyjną. Nic do zwiedzania, za to sporo wody i zieleni po drodze.


Długość trasy: 20 kilometrów. Droga lekka, bez górek. Dla każdego.1. Startujemy na ścieżce rowerowej przy jeziorze Długim (od strony ulicy Leśnej). Kiedy dojedziemy do najbardziej wysunietego na północ brzegu jeziora odbijamy w prawo (przy tablicy) i od razu w lewo . Jedziemy ścieżką leśną do Likus. Kiedy dojedziemy do drogi skręcamy w prawo (przy kamieniu 47). Po chwili dojedziemy do ulicy Bałtyckiej.

2. Przy czerwonym budynku skręcamy w prawo i jedziemy po betonie wzdłuż torów aż do Redykajn. Na ulicy skręcamy w prawo i za moment w lewo, w Żbiczą. Tutaj wybieramy drogę po lewej i po kocich łbach dojeżdżamy do lasu.

3. Jedziemy cały czas prosto, aż do jeziora Tyrsko. Dla chętnych: plaża. Jedziemy dalej wzdłuż jeziora. Po prawej mijamy Osadę Ataman. Skręcamy w lewo (druga plaża) i dojeżdżamy do przejazdu. Przed przejazdem skręcamy w prawo i za chwilę znowu w prawo. Po prawej mamy hotel Manor. Jedziemy prosto. Po drodze możemy zjechać na plażę nad jeziorem Redykajny. (zielony szlak) Dojeżdżamy do szutrowej drogi. Jedziemy w lewo, po drodze mijamy plażę.

4. Potem jedziemy prosto. Dojeżdżamy do Redykajn. Skręcamy w prawo i za chwilę w lewo (drogowskaz na Dywity). Jedziemy w stronę mostu na Łynie.

5. Za mostem jedziemy jakieś 200 metrów i skręcamy w prawo przy znaku wskazującym żółty szlak rowerowy. Jedziemy nim do drogi. Skręcamy w prawo, za moment w lewo i jedziemy wzdłuż ogródków działkowych. Potem jedziemy prosto czerwonym szlakiem pieszym , aż do elektrowni na Łynie. Tam, kto chce się wykapać skręca w lewo. Ja jadę w prawo. Przez most i wysokie schody wydostaję się na Leśną, przy oczyszczalni ścieków. Jadą w lewo, aż do betonowego podjazdu, gdzie skręcam w lewo.

6. Dojeżdżam do mostu Smętka. Za mostem skręcam w lewo, na górce w prawo. Przez park linowy docieram do CeiKu, stąd do stawku przy Wojska Polskiego.Inne trasy: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages