Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Ratusz sprawdza wnioski w ramach OBO

2016-06-27 20:37:07 (ost. akt: 2016-06-27 17:40:22)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Około półtora miesiąca trwało przyjmowanie wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz czas na sprawdzenie przygotowanych projektów.

Mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur przygotowali 166 zadań. 123 z nich to wnioski dotyczące przedsięwzięć osiedlowych, a 43 - zintegrowanych. Najbardziej aktywni byli olsztynianie mieszkający w os. Nad Jeziorem Długim (10) oraz os. Kętrzyńskiego i Wojska Polskiego (po osiem).

- Przed nami weryfikacja projektów - informuje dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - Trzeba sprawdzić, czy proponowane zadania mieszczą się w zakresie działań gminy oraz czy byłyby realizowane na gminnym gruncie. Poza tym każdy wniosek musi być podpisanych przez dziesięć osób i mieścić się w limitach finansowych.

W tym roku - podobnie jak w minionym - na projekty osiedlowe zarezerwowano po 110 tys. złotych. Zrealizowane mają zostać także cztery zadania zintegrowane o wartości nie większej, niż 300 tys. złotych każdy.

Sprawdzanie złożonych projektów i przyjmowanie ewentualnych odwołań potrwa do 11 lipca. Dzień później ogłosimy listę zadań i rozpocznie się głosowanie, które zostało zaplanowane do 18 września. Ostatniego dnia września ogłosimy wyniki, a w 2017 roku będziemy realizować zadania, które zyskają największe poparcie.

red

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. no tak #2017510 | 88.156.*.* 27 cze 2016 23:00

  W tamtym roku z projektów osiedlowych wygrał na Pojezierzu projekt przebudowy placu asfaltowego za blokiem przy ul.Pana Tadeusza 2 - czemu nadal nic nie jest robione? Na zimę z tym ruszą? Czy ktoś to w ogóle nadzoruje czy tylko kasę wzięto i dalej będzie jak jest?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages