Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Więcej pieniędzy i nowe zasady w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Warto zgłaszać projekty!

2016-06-21 21:01:21 (ost. akt: 2016-06-21 16:36:59)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

W tym roku gmina na realizację zwycięskich projektów w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim przeznaczy o 200 tysięcy zł więcej. Jest jeszcze jedna nowość — zamiast projektu ogólnomiejskiego pojawił się projekt zintegrowany.

Nadal można zgłosić swój projekt w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Do niedzieli, kiedy upływa termin zgłaszania, zostały jeszcze cztery dni. Do zaangażowania się w składanie wniosków do OBO zachęcał prezydent Olsztyna.

Piotr Grzymowicz spotkał się z przedstawicielami mediów na boisku przy Gimnazjum nr 12 w Olsztynie. Budowa tego obiektu zwyciężyła w drugiej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego na projekt ogólnomiejski. Prezydent przypomniał, że wnioski mogą składać mieszkańcy już od trzynastego roku życia. OBO w tym roku będzie rozpatrywany w dwóch kategoriach: wniosek osiedlowy — ten powinien zmieścić się w kwocie 110 tysięcy złotych oraz wniosek zintegrowany (czyli taki, który dotyczy przynajmniej dwóch osiedli) — trzeba go zamknąć w kwocie 300 tysięcy złotych.

— Zachęcam do składania wniosków ze swoimi pomysłami. W tym roku pieniędzy mamy trochę więcej, o przeszło 200 tysięcy złotych. Będzie to kwota 3 mln 730 tys złotych — informował prezydent Grzymowicz.

W tym roku zamiast projektu ogólnomiejskiego zostaną wybrane cztery projekty zintegrowane. Ponadto w 2017 roku mają zostać zrealizowane minimum 23 projekty osiedlowe.

Głosować może każdy mieszkaniec i mieszkanka Olsztyna po ukończeniu 15 roku życia w dniach od 8 do 18 września 2016 roku. Można oddać jeden głos na projekt zintegrowany i jeden głos na projekt osiedlowy.

kg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. To ja #2014391 | 88.156.*.* 21 cze 2016 21:41

  Najwyższy czas zrobić porządek na terenie po dawnym jeziorze Fajferek tj miedzy targowiska em przy Grunwaldzkiej,a ośrodkami dzialkowymi!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dżon Rambo #2014383 | 83.9.*.* 21 cze 2016 21:26

  UWAGA! W tym miejscu umieszczony jest materiał video, który został zablokowany przez AdBlock/uBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub dodaj naszą domenę do wyjątków, żeby obejrzeć materiał filmowy. DZIĘKUJEMY MNIEJ kasiutki dla gazety hahahaha

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages