Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Francuzom podoba się CRS "Ukiel"

2016-06-02 14:07:19 (ost. akt: 2016-06-02 14:41:37)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Nasze województwo odwiedziła delegacja radnych z partnerskiego departamentu Côtes d’Armor. Dla niektórych gości to pierwszy pobyt na Warmii i Mazurach.

Partnerom z Francji szczególnie zależało na zapoznaniu się z rozwiązaniami w zakresie zagospodarowania brzegów jezior i rzek. Goście mieli okazję zwiedzić inwestycje nad jez. Drwęckim w Ostródzie oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w Olsztynie. Zaplanowano również prezentację projektów realizowanych wzdłuż Łyny. Duże wrażenie na odwiedzających wywarł także potencjał Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Mazury w Ostródzie, gdzie delegacja gościła w przeddzień targów „Pro Defense”.

Natomiast w czwartek (2.06) podpisano deklarację o utworzeniu na Warmii i Mazurach „Miasteczka Smaku”. Dokument, który podpisała Sylwia Jaskulska z zarządu województwa oraz Thibaut Guignard, wiceprzewodniczący rady departamentu Côtes d’Armor, przewiduje szerzenie idei „Miasteczka Smaku” stworzonej przez Izbę Rzemieślniczą Côtes d’Armor, w województwie warmińsko-mazurskim. Projekt oparty jest na promocji żywności regionalnej, tradycyjnej i naturalnej.

– Cieszy mnie fakt, że łącząca nas długoletnia i intensywna współpraca wciąż się rozwija i przynosi kolejne owoce – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Szerokie spectrum wspólnych działań umacnia nasze relacje, co w efekcie sprzyja rozwojowi obu regionów.
W kolejnych dniach zaplanowano również wizytę w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach oraz zapoznanie się z działalnością jednego z gospodarstw agroturystycznych w regionie.

Współpraca Warmii i Mazur z Côtes d’Armor trwa już ponad 20 lat. Wśród obszarów wspólnych działań znajduje się m.in.: kultura, polityka społeczna, współpraca młodzieży, żywność wysokiej jakości oraz rozwój obszarów wiejskich.

kraw
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mnie jakoś te #2003627 | 81.190.*.* 2 cze 2016 21:09

  betony nie leżą ale o gustach się nie dyskutuje. Szkoda tylko jeziora bo przy takiej frekwencji prędko zamieni się w cuchnący, pełen sinic zbiornik. Tutaj trzeba było w pierwszej kolejności postawić na zwalczenie sinic ( UWM by się wykazał) a potem na zarybienie. Dopiero wtedy można było próbować je zagospodarować ale nie na taką skalę i bez przesadzania z betonem i wycinką drzew. Kiedyś to na nas zemści.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jestem za #2003577 | 83.6.*.* 2 cze 2016 18:58

  popularną nazwą jest KRZYWE

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jakoś #2003537 | 95.160.*.* 2 cze 2016 17:45

  Jakoś turystów z Francji nie widzę ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Emil #2003536 | 89.228.*.* 2 cze 2016 17:36

  CRS Ukiel duży plus tramwaje wielki minus

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages