środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wielkie święto straży już w niedzielę!

2016-05-07 14:20:09 (ost. akt: 2016-05-07 12:21:05)

Na festynie z okazji Dnia Strażaka będą pokazy, konkursy, supertwardziele, a także laureaci naszego plebiscytu.

Uroczystości rozpoczną się pod pomnikiem strażaków poległych w akcji przy Komendzie Wojewódzkiej PSP, gdzie zostaną złożone kwiaty. O godz. 10 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się msza święta, a po jej zakończeniu w Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się akademia. Strażakom PSP i OSP zostaną wręczone odznaczenia, wyróżnienia i awanse służbowe.

O godz. 13 na placu Solidarności w Olsztynie rozpocznie się natomiast wielki strażacki festyn. — Chcemy, żeby mieszkańcy byli z nami w tym dniu, dlatego zapraszamy całe rodziny — mówi Krzysztof Pardo, rzecznik KW PSP w Olsztynie.

Uczestnicy obejrzą pokazy strażackie, odbędą się gry i konkursy dla najmłodszych, którzy dodatkowo będą mogli założyć strażacki hełm i strój gaśniczy. Zaprezentowane zostaną także zasady bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze.

Przed sceną obejrzymy m.in. pozorowany wypadek, a strażacy zapytają dzieci, jak się zachować, kiedy jesteśmy jego świadkami, natomiast rodzice będą musieli wszystkie ich polecenia wykonać.
Maluchy będą mogły też dać upust swojej wyobraźni i namalować coś strażackiego na papierze drukarskim. W tym czasie rodzice będą mogli obejrzeć widowiskowe zawody Strażacki Twardziel 2016. Konkurencje będą dotyczyły m.in. przeciągania węży, holowania ciężkiego manekina i wykorzystania pięciokilogramowego młota. Strażacy wystąpią w ciężkim umundurowaniu bojowym z aparatem powietrznym na plecach.

Na pl. Solidarności poznamy także laureatów plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną we wszystkich 19 powiatach regionu, a przedstawicielom ich jednostek wręczymy nagrody i wyróżnienia. Wyłonimy ponadto najpopularniejsze OSP, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, oraz te, które nie znajdują się w KSRG. Dla tych jednostek nagrody i wyróżnienia ufundował marszałek województwa, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie i zarząd oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, który objął patronat nad plebiscytem.

Mateusz Przyborowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lep #1988732 | 37.47.*.* 8 maj 2016 07:11

  Ciekawe po co w nocy strażacy pilnowali placu Solidarności?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Minol #1988607 | 62.214.*.* 7 maj 2016 20:17

   Zawdzieczamy wam duzo. Dziekuje i wszystkiego najlepszego

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages