środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Droga zaorana, a mostek zabetonowany - kolonia na Tracku odcięta

2016-05-03 08:22:00 (ost. akt: 2016-05-02 15:28:03)

Autor zdjęcia: Adam Nowiński

Początek maja przywitał 9 rodzin, mieszkających za torami na olsztyńskim Tracku betonowym kręgiem, który odciął ich od dojazdu do kładki łączącej ich domostwa z ulicą Tracką. Teraz, żeby dostać się do reszty miasta, muszą jechać polnymi drogami dookoła jeziora aż do ulicy Lubelskiej.

Przypomnijmy - pod koniec ubiegłego roku prezydent Olsztyna odwiedził to miejsce w związku z protestem mieszkańców, którzy żądali, żeby kładka kolejowa nad torami, była legalnie przejezdna dla samochodów. Prezydent obiecał sprawą się zająć i sprawdzić, czy można ją dostosować do ruchu kołowego. Ale zamiast mieszkańcom pomóc, odgrodzono ich od reszty miasta.

Sytuacja jest o tyle komiczna, że od października mieszkańcy Tracka mogą cieszyć się nową drogą, wybudowaną z pieniędzy budżetu obywatelskiego. Szeroka polbrukowa droga prowadząca od kładki dla pieszych w pobliże dworku Oskara Beliana szybko została okrzyknięta drogą donikąd. I teraz de facto tak jest!Wszystko z powodu wspomnianej kładki dla pieszych i znaku B-2, czyli zakazu wjazdu, który stoi przed mostkiem. To praktycznie jedyna droga dla mieszkańców, bo drogą gruntową od strony ul. Lubelskiej trudno tu dojechać autem. Szczególnie kiedy popada deszcz, lub spadnie śnieg. Mieszkańcy wciąż wspominają sytuację z karetką pogotowia, która ugrzęzła w błocie. Jaki jest więc sens istnienia tej drogi?Teraz betonowy krąg wyraźnie odciął mieszkańców od reszty miasta, zmuszając ich do pokonywania trasy do pracy czy szkoły okrężną drogą dookoła jeziora aż do ulicy Lubelskiej.

Do tematu wrócimy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (65) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ni #1986598 | 83.18.*.* 4 maj 2016 12:21

  Droga z Lubelskiej? Która? Tam przy starym dworku i stadninie koni czy od strony urzędu skarbowego? Za bardzo nie ma tu dróg, jakaś gruntowo-bagienna przy torze motokrosowym idzie pod Gradek i dociera do Tracka. To wszystko. Jeśli ktoś ma szkołę czy pracę na Zatorzu to nie dziwię się wściekłości mieszkańców. Spróbujcie przejechać rano z 5 km drogą błotno-bagienną, potem kilkukilometrowym korkiem (dzięki TIRom skręcającym w Budowlaną) po Lubelskiej, dalej kolejny korek (tym razem dzięki tramwajom) przy rondzie Bema aby wjechać na jedyną w okolicy przeprawę przez tory to podróż wydłuża się o kilkanaście kilometrów i dobrych kilkadziesiąt minut. Każdy by się wkurzył.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Taka Prawda #1986558 | 88.156.*.* 4 maj 2016 10:46

   Przecież ten mostek nie nadaje się do przejazdu samochodów. No czy oni na łeb padli. Po za tym za mostkiem są 2 domy nie liczyć zamieszkałego dworku. To skąd 9 rodzin się wzięło. GO policzyła wszystkich mieszkańców Traka. Przecież macie blisko możecie pokazać jak jest naprawdę. Możecie iść np na Zieloną Górkę w zimę i zobaczyć ile powstało przydomowych spalarni i to w dzień

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. olsztynianin #1986527 | 88.156.*.* 4 maj 2016 09:10

   Proste mieszkańcy Tracka jak się nie skrzykniecie tego nic nie wywalczycie . Jednego to ustrzela ale dla gromady nic nie zrobią. Krąg betonowy należy odsunąć znak wykopać i normalnie przejeżdżać jak było wiele lat do tyłu. Ci co obiecują i tam wydają decyzje to wasze sprawy maja w dupie . Każdy z nich ma domek i do niego dojazd. Musicie działać i sprawy wziąć w swoje ręce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Piotr I Beton Wielki #1986456 | 88.156.*.* 4 maj 2016 00:05

   Nie dostałem 10%. Nie wkurzylibyście się?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. oficer polbrukowy #1986405 | 81.190.*.* 3 maj 2016 21:47

   Fajny ten budżet obywatelski. Świetna droga z polbruku między pastwiskami, a w centrum miasta chodniki jak tory przeszkód. Może przez tę kładkę tramwaj puścić?

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (65)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages