środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Brutalne zabójstwo na działkach w Olsztynie. Ruszył proces Michała G.

2016-04-19 09:24:03 (ost. akt: 2016-06-25 19:48:41)

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

We wtorek (19 kwietnia) w Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Michała G., oskarżonego o zabójstwo 87-letniej kobiety, brutalnie zamordowanej na działkach. 30-latek został zatrzymany w jednym z hipermarketów podczas kolejnej napaści. Obciążają go badania DNA, jednak do zbrodni się nie przyznaje.

Mężczyzna zasiadł na ławie oskarżonych we wtorek o godz. 9:15. Prokuratura oskarża go o zabójstwo i zgwałcenie Zofii C. oraz o napaść w hipermarkecie na Edytę P. Oskarżony jest multirecydywistą. Był skazywany za oszustwa, kradzieże, zniszczenie mienia. Nie przyznał się do zabójstwa Zofii C. Podczas śledztwa potwierdził tylko zadawanie ciosów. Zapewniał, że nie chciał zabić. Mówił, że tego strasznego dnia był pod wpływem dopalaczy i nie kontrolował swojego zachowania.

Zeznał, że pokłócił się wcześniej ze swoją dziewczyną i wyszedł z domu na Jarotach. Pił alkohol z „jakimiś” ludźmi. Rano poszedł na ul. Dywizjonu 303. Tam kupił dopalacz o nazwie „kryształ”. Przechodząc przez działki przy ul. Synów Pułku, zażył dwie dawki. Zapewniał, że nie zorientował się, że Zofia C. jest starszą kobietą, właśnie dlatego, że był pod wpływem dopalaczy.

Nie wiadomo czy tak było, czy też jest to linią obrony przyjętą przez oskarżonego. Biegli psychiatrzy, którzy go badali, uznali, że nie jest chory psychicznie, wiedział co robi, katując 87-latkę i może za to odpowiadać.

Michał G. ma 30 lat. Skończył tylko gimnazjum. Przez całe lata nigdzie nie pracował, utrzymywali go rodzice.

Proces rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Toczy się za zamkniętymi drzwiami. Sąd podjął taką decyzję m.in. z powodu konieczności ochrony ważnych interesów osób prywatnych. We wtorek sąd przesłuchał m.in. biegłego medycyny sądowej oraz część świadków. Na środę (20 kwietnia) zaplanowano kolejne przesłuchania.

mk

***
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy brutalnego morderstwa na działkach w Olsztynie. W niedzielę (7 czerwca) Zofia C. około południa wychodziła z działek przy ul. Synów Pułku w Olsztynie. Bandyta skatował ją tak, że zmarła w szpitalu po kilku godzinach.

Głównym podejrzanym w sprawie jest Michał G., bezrobotny spod Olsztyna. Został zatrzymany w sierpniu, kiedy napadł na kobietę w toalecie jednego ze sklepów. Podczas przesłuchania policjanci połączyli fakty, a mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni na działkach.

Wcześniej do tego samego przestępstwa przyznał się Waldemar K., bezdomny spod Szczytna. Przed sądem wyjawił kilka szczegółów dokonanej zbrodni, ale ostatecznie wyszedł na wolność. Okazało się, że w dniu, w którym zamordowano Zofię C., mężczyzna był pod Szczytnem.

W sprawie pobrano materiał genetyczny i przebadano ponad 200 osób. W tym głównego podejrzanego. Wyniki dały niemal 100 proc. pewność, kto dokonał tej zbrodni. Prawdopodobieństwo błędu wynosi jak jeden do biliarda.

Więcej o sprawie przeczytasz w artykułach:

>> Policjanci mają prawdziwego zabójcę z działek

>>>> Morderstwo na działkach w Olsztynie: Podejrzany na wolności

>>>> Zabójstwo na działkach w Olsztynie - podejrzany chce wyjść na wolność

>>>> Ranna i nieprzytomna kobieta znaleziona przed wejściem na działki w Olsztynie

>>>> Kobieta znaleziona przy wejściu na działki zmarła w szpitalu

>>>> Zabójstwo na działkach w Olsztynie. Podejrzany aresztowany na 3 miesiące
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ubić!!! #1989595 | 95.160.*.* 9 maj 2016 20:22

  mam nadzieję, że walnie samobója pod celą ! ps. właśnie czy on jest powiązany z tymi od znaków? czy to przypadek?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ja #1989576 | 95.160.*.* 9 maj 2016 19:56

   Z powodu koniecznosci pchroby waznuch interesow osob prywatnych... Czy to synek tych od znakow?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. 77587663 #1980639 | 88.156.*.* 22 kwi 2016 23:04

    trzymaj się Michał!

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. resocjalizacja #1980631 | 88.156.*.* 22 kwi 2016 22:38

     Kiedys ktos madrze powiedzial: Nie ma czegoś takiego jak RESOCJALIZACJA :-)

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. cuda #1979691 | 81.190.*.* 21 kwi 2016 12:01

     A teraz zacznie się sądowa szopka. Zmienią kwalifikację na pobicie ze skutkiem śmiertelnym , dostanie z 6 lat wyjdzie po 3 . Cuda cuda cuda i znów będzie miał okazję taki zwyrol kogoś zakatować. A pytanie ciągle aktualne . Po co takich zwyroli recydywistów podchowywać w więzieniach za miliony z podatków całymi latami w ciepełku, z obiadkiem podanym do łóżeczka niczym w luksusowym kurorcie bez żadnych trosk i zmartwień tylko po to żeby miał szansę wyjść na wolność i znów zrobić komuś krzywdę. . Poroniony system gdzie każdy patol, zwyrol jest traktowany jak najcenniejsze dobro narodowe. Po co ich w więzieniach hodować zamiast przywrócić karę śmierci i w blasku prawa utylizować, zyski ze sprzedaży organów przeznaczyć na jakąś fundację wspierającą ofiary takich zwyroli lub rodziny ofiar.

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (27)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages