Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

W Olsztynie ruszy konkurs na inwestycje dla seniorów

2016-04-04 16:56:59 (ost. akt: 2016-04-04 16:59:05)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Olsztyna

Dziś (4 kwietnia) Rada Olsztyńskich Seniorów podpisała porozumienie z prezydentem Olsztyna, w sprawie znalezienia miejsc przyjaznych seniorom.

Dzięki podpisanemu dzisiaj porozumieniu, w Olsztynie wystartuje konkurs na instytucje wspierające seniorów. Jak wynika z danych Urzędu Miasta, w Olsztynie mieszkają aż 42 tys. osób, które mają co najmniej 60 lat.

- Bardzo nam zależy na tym, żeby Olsztyn był przyjazny wszystkim mieszkańcom - mówi zastępca prezydenta, Jarosław Słoma. - Dzisiaj chcemy zaproponować w naszym mieście miejsca przyjazne seniorom. Te wybrane w drodze konkursu dostaną specjalne certyfikaty. Mamy nadzieję, że spotka się to z zainteresowaniem instytucji i firm - dodaje.

Do wspomnianego konkursu mogą przystąpić nie tylko instytucje ale i osoby prywatne, które prowadzą przykładowo firmy usługowe. Warunkiem jest przedstawienie oferty, skierowanej do osób powyżej 60. roku życia (wsparcie, promocja zdrowia, produkty, przełamanie barier architektonicznych).

- Kapituła powołana przez prezydenta oraz Radę Olsztyńskich Seniorów będzie proponować, kto powinien dostać certyfikat w danym roku. Działoby się to podczas uroczystej, corocznej gali - informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Ogłoszenie konkursu powinno odbyć się w ciągu kilkunastu dni. Jak podają urzędnicy, bardzo możliwa jest sytuacja, w której tegoroczne certyfikaty zostaną wręczone już w maju.

Źródło: UM Olsztyna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. maniek #1968531 | 188.146.*.* 4 kwi 2016 21:55

    Certyfikat?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages