Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Ford ze znakiem "L" na dachu zatrzymany przez policję

2016-03-01 20:30:00 (ost. akt: 2016-03-04 17:49:58)

Autor zdjęcia: mat. arch. GO/GW

W dość nietypowy sposób zakończyła się policyjna kontrola forda z napisem egzamin i znakiem "L" na dachu. 34-letnia mieszkanka Ostródy przypadkiem wpadła na idealny sposób na ominięcie przepisów. Kobieta zdawała swoim autem egzamin, po tym jak straciła uprawnienia, kiedy wyjechała z placyku zatrzymali ją policjanci.

Za kierownicą forda, który do złudzenia przypominał auto przystosowane do przeprowadzania państwowych egzaminów na prawo jazdy siedziała 34-letnia mieszkanka Ostródy, która ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Według relacji kierującej właśnie była na egzaminie i wyjeżdżała z placu manewrowego.

Policjanci zwrócili uwagę na nietypową "elkę" i zatrzymali auto do kontroli. Według policji, 34-latka już drugi raz w tym miesiącu wsiadała za kierownicę, mimo zakazu. Wcześniej prowadziła mercedesa.

— Zgodnie z Kodeksem Drogowym kierowanie pojazdem przeznaczonym do nauki jazdy przez osobę inną niż osoba ubiegająca się o uprawnienie, jest możliwe tylko w przypadku zasłonięcia lub złożenia tablicy informacyjnej — informują policjanci.

Sprawa zakończy się przed sądem.

mat. policji
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages