Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

To była jedna z najbardziej udanych akcji WOŚP w Olsztynie

2016-02-16 11:17:51 (ost. akt: 2016-02-16 11:41:51)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Olsztyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma już potwierdzenie oficjalnego rozliczenia. Zbiórka, która odbyła się 10 stycznia, była jedną z najbardziej udanych w historii WOŚP-u w Olsztynie. W porównaniu z poprzednim rokiem, wynik był lepszy o ok. 80 tys. zł.

Ponad 319 tys. złotych - to ostateczna kwota, jaka trafiła do puszek wolontariuszy w stolicy regionu. Takie informacje dotarły do Olsztyna z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- W naszym mieście zorganizowano niemal 30 imprez - przypomina szefowa sztabu, Dorota d'Aystetten. Działo się w szkołach, uczelniach, pływalniach, galeriach handlowych. Można było wylicytować m.in. pościel z wizerunkiem piłkarza, Roberta Lewandowskiego i piłkę z podpisem selekcjonera polskich siatkarzy, Stephena Antigui.

Na olsztyńskich ulicach pojawiło się ponad 400 wolontariuszy. Łącznie przy organizacji wydarzenia pracowało około tysiąca osób. W tym roku wielkoorkiestrowa zbiórka przeznaczona jest na pediatrię oraz na opiekę nad osobami starszymi.
mat. prasowe
>>> Wielka Orkiestra zagrała po raz 24. Tu znajdziesz naszą relację! KLIKNIJ
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages