Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Plan między Nagórkami a Jarotami podzielony na trzy części

2016-01-27 15:32:24 (ost. akt: 2016-01-27 15:14:41)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Radni zadecydowali, plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu między Nagórkami a Jarotami został podzielony na trzy części. Podczas sesji padły też decyzję w sprawie budowy wieżowca nad Jeziorem Długim, głosowano za przyjęciem planu, który wykluczył budowę obiektów wyższych niż 10 metrów.

W środę 27 stycznia w olsztyńskim ratuszu odbyła się XIX sesja rady miasta, radni przyjęli wszystkie zgłoszone uchwały. Podczas sesji zdecydowano m.in. o kwestiach rekrutacyjnych do klas pierwszych, szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy Olsztyn. Radni obie uchwały przyjęli bez głosów sprzeciwu.

Dużą cześć obrad środowej sesji stanowiły uchwały związane z planem zagospodarowania przestrzennego popularnych części Olsztyna. Radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania w rejonie dawnych Koszar Dragonów w Olsztynie. Uchwała, była przygotowana przy uwzględnieniu głosów mieszkańców, zebranym m.in. podczas konsultacji społecznych.

Radni opowiedzieli się także za projektem uchwały w sprawie planu zagospodarowania w rejonie ulic Dębowej i Żeglarskiej w Olsztynie. O taki plan poprosił właściciel hotelu TiFi, który chciałby rozbudować hotel. Nie było radnych, którzy opowiedzieliby się przeciwko uchwale.

Dobra wiadomość trafiła także do spółdzielni mieszkaniowej Jaroty. Radni opowiedzieli się za przyjęciem planu zagospodarowania w rejonie ulicy Boenigka w Olsztynie i przekształceniem opuszczonego budynku usługowego, na budynek mieszkalno obsługowy.

Budzący sporo emocji plan zagospodarowania przestrzennego między Nagórkami a Jarotami podzielono na trzy części. Pierwotnie plan miał zostać podzielony na dwie części: tę, która nie budzi wątpliwości miasta i mieszkańców (zabudowa wielorodzinna i park, który ma wybudować miasto), i na część, gdzie są pewne spory (teren pod centrum handlowe). W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym toczy się bowiem sprawa skargi mieszkańców na decyzję poprzedniego wojewody, który przychylił się do skargi inwestora centrum handlowego.

Kolejnym punktem, który wzbudzał sporo emocji było uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Mieszkańcy weszli w spór z deweloperem, który na miejscu domków jednorodzinnych planował postawić wieżowiec. Ostatecznie spór udało się zażegnać, a radni uchwalili plan wykluczający budowę wieżowca.

Zgodnie z uchwałą na terenie przy ulicy Błękitnej i Różowej mogą powstać budynki bliźniacze do trzech kondygnacji o maksymalnej wysokości 10 metrów. Przy okazji głosowania tego projektu ustawy radni poprosili o rozmowę o koncentracji zabudowy w mieście. Według zapowiedzi ten temat będzie jednym głównych punktów kolejnych sesji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. § #2094214 | 37.201.*.* 21 paź 2016 18:26

  A czym sie rozni budynek uslugowy od budynku obslugowego. ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Łukasz #1918763 | 217.99.*.* 28 sty 2016 11:57

  Na Boenigka, to chodzi o blaszak po Duecie/Raście?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mieszkaniec #1918590 | 28 sty 2016 08:12

   Do redakcji. Proszę o sprostowanie. Radni NIE PRZYJĘLI miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Radni podjęli uchwały o PRZYSTĄPIENIU do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. 3 podział #1918195 | 93.159.*.* 27 sty 2016 17:55

   Żeby nam namieszać w głowach .... stary syfiasty numer

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Tom Dee #1918147 | 88.156.*.* 27 sty 2016 17:22

   Czy 3x10%=30% ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages