Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Bliscy i absolwenci szkoły pielęgniarskiej pożegnali Alicję Maksymowicz

2016-01-26 17:23:10 (ost. akt: 2016-01-26 17:57:35)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie odbył się pogrzeb Alicji Maksymowicz, byłej dziekan Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej i wieloletniej dyrektorki szkoły pielęgniarskiej. Zmarłą pożegnali bliscy i absolwenci.

Wymagająca, dobrze zorganizowana, o wielkim sercu... Tak zmarłą 19 stycznia Alicję Maksymowicz wspominają jej byli uczniowie i absolwenci szkoły pielęgniarskiej i Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. We wtorek wraz z jej bliskimi pożegnali podziwianą przez wielu dyrektorkę. Przed pogrzebem wzięli udział we mszy świętej w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim.

Podczas ostatniego pożegnania Alicji Maksymowicz krótką przemowę wygłosił jej syn oraz dziekan Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Wojciech Maksymowicz. Mimo wielkich emocji podzielił się z zebranymi swoim wspomnieniem o matce. — Mama całe życie służyła innym i to pozwalało się jej realizować. Nam, swoim synom, pozostawiła właśnie to przesłanie: żeby zawsze służyć innym, bez względu na wszystko — mówił. — Była otwarta i odpowiedzialna. Nie mam słów, żeby wyrazić, jak bardzo będzie nam jej brakowało.

Alicja Maksymowicz zmarła w wieku 85 lat. Była dyrektorką olsztyńskiej szkoły pielęgniarskiej w latach 1956-1975, dziekanem Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz przełożoną pielęgniarek szpitala we Włocławku.

Ewelina Zdancewicz-Pękala
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages