środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Buspas na Sikorskiego na razie nie dla taksówek

2016-01-17 20:18:17 (ost. akt: 2016-01-17 20:55:49)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Taksówkarze chcą móc jeździć po buspasie na alei Sikorskiego w Olsztynie. ZDZiT z ostateczną decyzją czeka do czasu ustabilizowania się ruchu po pojawieniu się tramwajów.

Buspasy bardzo usprawniają komunikację zbiorową w mieście, co potwierdzają kierowcy i pasażerowie autobusów. Korzystają z nich także taksówkarze, ale nie ze wszystkich. Chcieliby to zmienić i móc wjechać także na buspas przy al. Sikorskiego. — Między ulicą Jarocką a Synów Pułku ten buspas jest tak naprawdę pusty, jeździ tam tylko kilka autobusów na godzinę — tłumaczy taksówkarz Sławomir Kałwianiec.

— I między godziną siódmą a ósmą rano, kiedy ten odcinek ulicy jest bardzo zatłoczony, można by to wykorzystać, więc wystąpiliśmy z wnioskiem, żeby nas tam wpuścić.

Wniosek został jednak odrzucony. Dlaczego? O tym piszemy w poniedziałkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Co jeszcze ciekawego przeczytacie w tym wydaniu?
Czytaj e-wydanie - Władze UWM ogłosiły przetarg na budowę nowego gmachu dla wydziałów Prawa i Administracji i Nauk Społecznych

- Krakowscy archeolodzy potwierdzili, że znaleziony pod Jerzwałdem miecz jest oryginalną bronią pochodzącą z IV lub V wiek. Za kilkanaście dni, kiedy badania dobiegną końca, miecz ma zostać przywieziony do Muzeum Warmii i Mazur.

- Jeżeli pan ma na imię Krzysztof, a pani Anna, to jest wielce prawdopodobne, że mają długi. I to sięgające grubo ponad miliard złotych. Ale kłopoty finansowe mają też posiadacze innych imion. Dziś na Warmii i Mazurach ma je prawie 90 tys. osób.

Więcej informacji z Olsztyna i regionu już w poniedziałek w Gazecie Olsztyńskiej! Gazeta dostępna od rana w punktach sprzedaży oraz na >>> kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (56) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. w #1909374 | 77.253.*.* 18 sty 2016 13:38

  Ej jeżdżę tam codziennie i przynajmniej raz czy dwa razy w tym czasie kiedy tam jade na tym bus pasie widzę taksówkę. Oni nic sobie nie robią z tego że nie mogą tam jeździć. Zresztą bardzo wielu cwaniaczków omija tym pasem korki i nic im się nie dzieje, żadnego mandatu nic...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jakub #1909364 | 89.228.*.* 18 sty 2016 13:28

  Jak zechcą urealnić ceny biletów to taksówki nie będą mogły jeździć po żadnym buspasie bo okaże się, że taniej w kilka osób wziąć taksówkę niż kupić bilet.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. olsztyniak #1909307 | 217.153.*.* 18 sty 2016 12:52

  a moze czas te odcinki buspasów udostępnic dla wszytskich kierujących w ten sposób jak jest to np. w Warszawie czyli w godzinach porannego i popołudniowego szczytu w dni powszednie buspasami poruszaja sie autobusy, słuzby ratunkowe itp. a po godzinach szczytu i w dni wolne od pracy i świeta sa dostępne dla wszytskich

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pyta #1909237 | 80.62.*.* 18 sty 2016 11:48

   A co na to lump, wiecznie noeogolona morda tetryk Gustek?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dworzec #1909195 | 81.190.*.* 18 sty 2016 11:02

   Problem jest z naszymi kierowcami na rondach . Gdy widzą jadący tramwaj w stronę ronda zatrzymują się tamując ruch i to wcale nie jest uprzejmość tylko nieznajomość przepisów ruchu , a zaczyna to być przyzwyczajeniem motorniczych którzy przestają hamować przed wjazdem . Dojdzie w końcu do kolizji z prawidłowo jadącym autem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (56)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages