środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Prace na skrzyżowaniu Kościuszki z Kętrzyńskiego wciąż utrudniają ruch [FILM]

2016-01-12 10:37:10 (ost. akt: 2016-01-12 12:02:29)
Podczas budowy torowiska tramwajowego doszło do zatkania studzienek w okolicy skrzyżowania Kościuszki z Kętrzyńskiego w Olsztynie

Podczas budowy torowiska tramwajowego doszło do zatkania studzienek w okolicy skrzyżowania Kościuszki z Kętrzyńskiego w Olsztynie

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Prace nad udrażnianiem instalacji sanitarnej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kętrzyńskiego w Olsztynie rozpoczęły się 15 grudnia, a końca wciąż nie widać. Podczas budowy torowiska tramwajowego doszło do zatkania okolicznych studzienek.

Od miesiąca olsztyńscy kierowcy zmagają się z utrudnieniami w ruchu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kętrzyńskiego, gdzie podczas budowy torowiska tramwajowego doszło do zatkania okolicznych studzienek. Robotnicy próbują rozwiązać ten problem.

Z powodu świąt drogowcy mieli przerwę, więc od 23 grudnia można było jechać na wprost przez skrzyżowanie z ul. Kościuszki od strony Dworca PKP w kierunku Manhattanu. 29 grudnia wróciła zmieniona organizacja ruchu.

Jeden pas ulicy Kętrzyńskiego jest wyłączony z ruchu, a jazda na wprost przez skrzyżowanie z ulicą Kościuszki od strony Dworca Głównego nie jest możliwa. Prace, według zapowiedzi urzędników, mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

Sprawdziliśmy, jak radzą sobie w tym miejscu kierowcy i drogowcy. Zmniejszona przepustowość remontowanego skrzyżowania powoduje bowiem korki na ul. Dworcowej, Towarowej i Lubelskiej.Od 19 grudnia trwają również prace nad wymianą linii energetycznej na ulicy Kętrzyńskiego (naprzeciwko SP nr 15). Robotnicy zajęli część chodnika. Remont ma się zakończyć 17 stycznia.
Przeczytaj również:
>>> Jeździsz ulicą Kościuszki? Sprawdź, jak zachować się przy przystanku wiedeńskim
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kierowca #1905478 | 83.18.*.* 13 sty 2016 08:12

  Największe korki powodują kierowcy, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie i nie mogą z niego zjechać blokując cały ruch we wszystkich kierunkach, najczęściej dzieje się tak na skrzyżowaniach Jagiellońska- Limanowskiego, rondo przy dworcu oraz właśnie Kętrzyńskiego - Kościuszki to powoduje dodatkowe utrudnienia. Przedwczoraj taka sytuacja stoję właśnie jako pierwszy na skrzyżowaniu na czerwonym i jedzie policja i jak myślicie co zrobili zablokowali skrzyżowanie jak się światła zmieniły tylko jebnąć w kaczkan ( bo jak ma być dobrze jak nawet policja tak robi zamiast karać kierowców za takie zachowanie ).

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tm #1905396 | 176.221.*.* 12 sty 2016 23:18

  Parę nieoficjalnych informacji nt. robót: miasto zażądało naprawy gwarancyjnej, jednak wykonawca jest już "zarobiony", więc ustalili, że naprawi ktoś inny, a oryginalny wykonawca za to zapłaci. Podczas największych mrozów wypompowywali tylko gówno, bo "mrozy", więc gdyby pogoda noworoczna się utrzymała, to gównowóz stałby tam non-stop. Kanalizacja jest przedpotopowa z czerwonej cegły i dygają się, że się posypie, a jak się posypie, to do Bema trzeba będzie rozbierać. Potrzebne jest kolejne połączenie Zatorza, gdzieś na wysokości Lubelskiej!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. marko z trękucka #1905377 | 94.254.*.* 12 sty 2016 22:57

  Kupiłem ostatnio BMW z 1995 roku, sprzedawca w komisie mówił mi , że auto posiada podwójny abs dla kierowcy i pasażera, asr na przednie reflektory, csr, mba, fbi, cia, nik, cbś, cba. Mówił mi też że samochód pokryty jest anty kolizyjną szpachlą, która uchroni mnie w razie wypadku . Sprzedawca powiedział mi, że w samochodzie są dodatkowe 4 nalewki . Okłamał mnie, bo w środku były tylko cztery dodatkowe opony misielin.Tera ja żondze w tym mieście.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. anders #1905347 | 89.228.*.* 12 sty 2016 22:31

   dlaczego przejścia przez torowiska gdzie jest sygnalizacja są zawalone śniegiem i w innych miejscach też

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pit #1905324 | 188.146.*.* 12 sty 2016 22:13

   Zobaczymy jak przyjdą deszcze ile studni i rur zostało zawalonych asfaltem a już były takie kwiatki na Towarowej I przy większych deszczach zalewało piwnice i co miasto z tym zrobiło ? Zamiotło pod dywan wyciszyło jak by się nic nie stało!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (50)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages