środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Biletomaty w Olsztynie mają być bardziej wytrzymałe

2016-01-06 16:00:58 (ost. akt: 2016-01-06 20:20:39)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: mat. ZDZiT Olsztyn

Jak poinformował Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, trwają prace, które mają nie tylko naprawić uszkodzone biletomaty stacjonarne ale i wyposażyć je w dodatkowe zabezpieczenia. Akcję serwisową maszyn prowadzi firma Sprint.

Trwa akcja serwisowa olsztyńskich biletomatów stacjonarnych. O przywrócenie pełnej sprawności wszystkich uszkodzonych maszyn dba firma Sprint, która jest odpowiedzialna za wdrażanie w Olsztynie systemu ITS oraz biletu elektronicznego.

Jak wynika z danych ZDZiT, łącznie uszkodzonych zostało aż 21 z 37 biletomatów. Jednak głównym powodem nie było celowe niszczenie ich przez ludzi, lecz najprawdopodobniej nieumiejętne korzystanie ze sprzętu. - W szczeliny na karty płatnicze biletomatów stacjonarnych były wciskane monety, papier lub inne przedmioty, które blokowały urządzenia - podają urzędnicy.

Właśnie przez takie praktyki, uszkodzone zostały czytniki kart. - Konieczne było zdemontowanie modułów urządzeń pozwalających na obsługę płatności bezgotówkowych i Olsztyńskiej Karty Miejskiej - dodają przedstawiciele ZDZiT.

Wymontowane moduły zostaną teraz wyposażone w dodatkowy element, jakim jest specjalna klapka, uniemożliwiająca np. nieświadome zablokowanie biletomatu przez wkładanie monet do czytników kart. - Dopiero po wybraniu sposobu płatności na bezgotówkowy możliwe będzie włożenie karty płatniczej w szczelinę - wyjaśniają urzędnicy.

Kiedy maszyny będą gotowe na kolejne transakcje? - Wszystkie moduły (już ze specjalną klapką) mają być zainstalowane ponownie do końca stycznia. Również do końca stycznia zostanie uruchomiona obsługa OKM - podaje Zarząd.

Nowe, ulepszone moduły pojawiły się już w biletomatach na przystankach: pl. Roosevelta, Uniwersytet-Prawocheńskiego, Teatr im. S. Jaracza (w kierunku centrum), Partyzantów (przy dworcu) oraz Centrum (w kierunku ul. Kościuszki).

Olsztyńskich biletomatów nie oszczędzają także wandale, którzy kilka miesięcy temu, uszkodzili szyby w maszynach:Źródło: ZDZiT Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (66) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szok #1902399 | 81.15.*.* 9 sty 2016 10:01

  Smieją zię z olsztyna nawet na WP. tragedia

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Krzysiek #1901504 | 151.152.*.* 8 sty 2016 02:57

  A kamer to nie ma na tych biletomatach?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. może #1901262 | 81.15.*.* 7 sty 2016 19:54

  po prostu to nie działa i pewnie co nerwowi rozładowują nerwy na ty badziewie .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. AKa #1901019 | 82.139.*.* 7 sty 2016 16:30

  Po raz kolejny dałam dzisiaj szansę biletomatowi na ul. Wilczyńskiego (ten najbliżej Romy) i d*pa. Ani kartą zbliżeniowo ani gotówką. Niby wszystko się wyświetla, współgra, a monety wypluwa! Druga sprawa jest taka, że nie w każdym autobusie są biletomaty!? Wsiadasz sobie z banknotem w portfelu, myślisz "kupię bilet w autobusie, użyję sobie karty zbliżeniowo", wchodzisz do bana, rozglądasz się i już wiesz, że masz problem -_- I hate this city!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. qej #1900959 | 83.6.*.* 7 sty 2016 15:38

   Co za ściema. Przecież te stacjonarne badziewia nigdy nie działały. Wiele razy chciałem kupić bilet i nigdy się nie udało - zamułało to, nie dało się klikać. Kartą zbliżeniowo nigdy nie był w stanie odczytać. Szmelc.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (66)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages