środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Cztery osoby ciężko ranne w wypadku, kilkadziesiąt interwencji. Podsumowanie Sylwestra

2016-01-01 14:04:18 (ost. akt: 2016-01-04 13:31:36)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Tysiące osób podczas tej jednej nocy w roku bawiło się na ulicach miast, podczas zorganizowanych imprez oraz we własnych domach. Nad ich bezpieczeństwem czuwało kilkuset policjantów.W ciągu tych kilkunastu godzin funkcjonariusze byli wzywani do domowych awantur, kłótni na ulicy czy zdarzeń na drodze. Niestety, nie zabrakło pijanych kierowców oraz tragicznych w skutkach zdarzeń.

Dla większości bawiących się podczas sylwestrowej nocy czas minął w szampańskim nastroju i został zakończony bezpiecznym powrotem do domu. Niestety nie dla wszystkich. Na terenie województwa w ciągu ostatnich kilkunastu godzin doszło do kilku poważnych zdarzeń, gdzie wymagana była interwencja policjantów.

Awantury i kłótnie, a w tle alkohol

Jedną z wielu podobnych interwencji przeprowadzili m.in. policjanci z Lidzbarka Warmińskiego, których w noworoczny poranek, przed godziną 5 oficer dyżurny lidzbarskiej komendy skierował do jednej z rodzin. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, awantura domowa jeszcze trwała. 45-latek, który ją wszczął był agresywny wobec konkubiny, wyzywał ją i szarpał za ubrania, uderzał pięściami w twarz. 45-latek nie uspokoił się nawet w obecności funkcjonariuszy. Ponieważ jego zachowanie zagrażało bezpieczeństwu najbliższym członkom rodziny, został zatrzymany w policyjnej celi. Mężczyzna był pijany. Swoje zachowanie tłumaczył „kłótnią przy alkoholu”.

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia związanego z awanturą domową doszło w Elblągu. Tam po godzinie 1:00 w nocy w jednym z mieszkań najprawdopodobniej doszło do sprzeczki i szarpaniny między małżonkami, którzy wrócili do domu od znajomych. W jej trakcie 33-latek miał ugodzić nożem 28-letnią kobietę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta była reanimowana, jednak po przewiezieniu do szpitala zmarła. Pracująca na miejscu prokurator zdecydowała o przekazaniu ciała na sekcję, która określi przyczynę śmierci. 33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie .

W Olsztynie w ciągu jednej nocy 80 interwencji

Jak bardzo pracowita jest dla funkcjonariuszy sylwestrowa noc może świadczyć fakt, że policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie między godziną 19:00 a 6:00 rano interweniowali około 80 razy. W związku z tymi interwencjami 15 osób Nowy Rok powitało w policyjnym areszcie.

Jedna z zatrzymanych kobiet podejrzewana jest o ugodzenie swojego męża nożem. 36-latka została zatrzymana około godziny 2.00 na terenie Olsztynka. Jej mąż z którym spędzała wspólnie Sylwestra w domu, trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie z kilkoma ranami zadanymi w okolice brzucha. Mężczyzna, z uwagi na zagrożenie życia musiał przejść operację. Kobieta w chwili zatrzymania była pijana. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W tej chwili wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Piękne i niebezpieczne - fajerwerki

Policjanci byli ostatniej nocy wzywani na interwencję także w związku z używaniem materiałów pirotechnicznych. Większość zgłoszeń dotyczyła zakłócania spokoju poprzez natarczywe odpalanie petard. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło natomiast w Elblągu, gdzie niedługo po północy, w trakcie pokazu sztucznych ogni, które odpalane były z wydzielonego placu przy ul. Warszawskiej, przewrócił się jeden z kartonów z fajerwerkami. Wtedy też nastąpiło jego niekontrolowane odpalenie, a w jego wyniku odłamki racy uszkodziły cztery zaparkowane w pobliżu samochody. Na szczęście żadna z osób w pobliżu nie odniosła obrażeń. Policjanci wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia.

Na drogach

Dla wielu noworoczny poranek rozpoczął się od dobrowolnej wizyty w jednostce policji. Do policjantów zgłaszają się kierowcy, którzy z własnej inicjatywy chcą sprawdzić swój stan trzeźwości. Zdecydowana większość rozumie jak ważna jest bezwzględna trzeźwość za kierownicą. Niestety są wciąż tacy, którzy o tym nie myślą.

Według wstępnych danych w ciągu minionej nocy na drogach Warmii i Mazur policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, a przez ostatnie 24 godziny odnotowali blisko 50 niegroźnych kolizji.

Niestety nie wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. Pierwszego dnia nowego roku około godziny 4:00 nad ranem funkcjonariusze drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Nowa Wieś Mała koło Dobrego Miasta samochód osobowy uderzył w drzewo. Wstępne ustalenia drogówki wskazują na to, że kierujący audi jadąc drogą wojewódzką 593 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i lewym bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowało pięciu młodych mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat. Wszyscy trafili do szpitala. Czterech z nich jest w bardzo ciężkim stanie.

mat. KWP Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages