Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Fala przemocy rodzinnej w Olsztynie i powiecie. Siedem interwencji w ciągu doby

2015-10-16 15:30:30 (ost. akt: 2015-10-16 14:12:26)

Autor zdjęcia: archiwum

Olsztyńscy policjanci po raz kolejny interweniowali w trakcie domowych awantur. Sześciu mężczyzn zostało odseparowanych po tym jak stosowali przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swoich rodzin.

Wczoraj (15.10) ok. godziny 15 patrol funkcjonariuszy przeprowadzał interwencję na ul. Poprzecznej w Olsztynie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu groził śmiercią i bił po twarzy swoją partnerkę. Podczas awantury zdemolował całe mieszkanie. Mający ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzna minioną noc spędził w policyjnej celi.

Niemal w tym samym czasie na olsztyńskich Jarotach spacerującą 57-latkę zaatakował były partner. Napastnik bez powodu kilkukrotnie uderzył kobietę głowę. Poszkodowanej udało się uciec i o wszystkim powiadomić policję. Kilkadziesiąt minut później, pod domem zgłaszającej zatrzymali 57-latka. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu.

Kilkanaście minut po godzinie 17 patrol funkcjonariuszy po raz trzeci izolował sprawcę przemocy, tym razem na ul. Katowickiej. Tam kłótnię miał wszcząć 49-latek. Agresor ubliżał, popychał i rzucał w córkę i konkubinę ubraniami. Jedynym sposobem, by zapewnić rodzinie spokój i bezpieczeństwo było odseparowanie go od najbliższych. Dlatego mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Chwilę później policjanci znów zostali wezwani na interwencję domową. Tym razem w centrum Olsztyna. Policjanci ustalili, że pijany 45-latek wszczął awanturę z ojcem. Powodem kłótni była głośna muzyka. Niestety 25-latek nie uspokoił się nawet w obecności funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie. Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Kolejna interwencja miała miejsce ok. godziny 18 na terenie gminy Olsztynek. Scenariusz był podobny. Ojciec i syn przekonali się o tym, że rozbity kieliszek może stać się powodem sporu. Gdy konflikt zamiast wygasać zaostrzał się, jeden z uczestników alkoholowej imprezy postanowił wezwać policję. Ojciec 22-latka trafił do szpitala a jego syn został zatrzymany. W trakcie badania na zawartość alkoholu, okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie.

Tuż po godzinie 22.00 policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Scenariusz interwencji zapowiadał się nieco inny. Tym razem to mężczyzna telefonicznie poinformował oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Olsztynku, o tym że został pobity przez żonę i matkę. Na miejscu interweniujący funkcjonariusze nie potwierdzili tej wersji wydarzeń. Okazało się, że to zgłaszający jest sprawcą awantury domowej, a obecny na miejscu lekarz nie stwierdził na jego ciele śladów pobicia. W celu uniknięcia dalszych wyzwisk policjanci bez zastanowienia odizolowali mężczyznę od pokrzywdzonych. 35-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Ostatnia interwencja, która zakończyła się izolacją sprawcy przemocy miała miejsce dzisiaj ok. 3 na ul. Jasnej w Olsztynie. Tam kłótnię miał wszcząć 40-latek. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że pijany wnuczek dobijał się do drzwi. Kobieta w obawie o swoje zdrowie nie wpuściła agresywnego mężczyzny do mieszkania i o zaistniałej sytuacji powiadomiła policjantów. Gdy na miejsce zgłoszenia przyjechali funkcjonariusze mężczyzny już nie było. Okazało się, że schował się u sąsiada. W trakcie przeprowadzania interwencji 40-latek zachowywał się agresywnie i wulgarnie w stosunku do interweniujących policjantów. Funkcjonariusze obezwładnili go i założyli mu kajdanki. Następnie zatrzymali pijanego awanturnika w policyjnej celi. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało u niego ponad 3 promile.

We wszystkich tych przypadkach, w których dochodzi do przemocy domowej policjanci zainicjowali procedurę Niebieskiej Karty.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. syq #1837337 | 83.15.*.* 17 paź 2015 10:16

  pijane bydło!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ukasz #1837306 | 164.126.*.* 17 paź 2015 09:08

  to jeszcze nie islamiści, to jeszcze kurpie z pszasnysza

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. anty #1837298 | 88.156.*.* 17 paź 2015 08:48

   To na pewno niemiecka propaganda! Dlaczego nie napiszą ze to wszystko byli imigranci i zapewne muzułmanie! Biedne Polki katowane przez przybyszów z południa! Stop z islamizacja Europy, widzicie co się dzieje! Oni niszczą nasza Polska tradycje i zwyczaje!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. synek #1837151 | 81.190.*.* 16 paź 2015 21:29

   Dobre jaja na focie. Gajeski dusi Jankówkę :D

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Nick #1837119 | 37.201.*.* 16 paź 2015 20:46

   Jednak wielu niby doroslych nie dorosli do picia alkoholu. Mleczko dac.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages