Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Hołek, Norbi, Czarna Mamba i Czerwony Tulipan zamigali "Olsztyn kocham"

2015-09-30 11:02:30 (ost. akt: 2015-09-30 11:37:17)
Krystyna Świątecka, Ewa Cichocka i Iwona Pavlovic wzięły udział w nagraniu teledysku

Krystyna Świątecka, Ewa Cichocka i Iwona Pavlovic wzięły udział w nagraniu teledysku

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Olsztyn z lotu ptaka, znani olsztynianie i... język migowy — we wtorek uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie pokazali teledysk do piosenki "Olsztyn kocham" Czerwonego Tulipana. Refren zamigali m.in. Krzysztof Hołowczyc, Joanna Jędrzejczyk i Iwona Pavlovic.

Premierowy pokaz teledysku w języku migowym do utworu „Olsztyn kocham” zespołu Czerwony Tulipan zgromadził wielu gości. Do ośrodka dla niesłyszących dzieci przyszli znani olsztynianie, którzy wystąpili w klipie. Kilku znaków Polskiego Języka Migowego, które składają się na refren piosenki, nauczyli się: Iwona Pavlovic, Norbi, Karol Jabłoński, Joanna Jędrzejczyk, Marcin Możdżonek, Krzysztof Hołowczyc, Piotr Grzymowicz i prof. Bohdan Głuszczak. Zwrotki zamigała grupa Mig Band.— To świetny projekt, pokazujący, że można pokonać każdą barierę — mówiła Ewa Cichocka z Czerwonego Tulipana. — Nie było łatwo nauczyć się nawet tych kilku słów w języku migowym, ale było warto — dodała.

— Zawsze warto jest pomagać osobom doświadczonym przez los. A muszę podkreślić, że niesłyszący na co dzień radzą sobie świetnie — zaznaczył Karol Jabłoński, który także migał tekst piosenki. — Teraz dodatkowo pokazują, że choć na pierwszy rzut oka mają niewiele wspólnego z muzyką, to tylko pozory.
— Naszym celem było nie tylko pokonanie barier, ale i pokazanie, że Olsztyn jest przyjaznym miastem. Obwaliliśmy się trochę, czy znane osoby zechcą wziąć udział w tym nietypowym projekcie, ale wszyscy zareagowali bardzo entuzjastycznie — twierdziła Ewa Miller z OSOW w Olsztynie.

Tłumaczenie piosenek na język migowy jest ważne nie tylko dlatego, że niesłyszący nie mogą usłyszeć tekstu. — To język migowy, a nie język polski jest ich pierwszym językiem, więc wiele rzeczy może być dla nich nie do końca zrozumiałych — podkreśliła Stanisława Wyrzykowska, dyrektor ośrodka.

Projekt otrzymał wsparcie finansowe samorządu Olsztyna. — To pokazuje, że Olsztyn jest miastem otwartym — podkreślił prezydent Piotr Grzymowicz. — Dla mnie było to wyjątkowe, bo nigdy wcześniej nie migałem.

ez
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jagoda 18 #1826306 | 89.231.*.* 1 paź 2015 10:14

  Gdyby nie te seniorki w kolorowych fryzurach było by super kto na siłę promuje ten fan fan tulipan Niedługo z lodówki wyskoczy ten tulipan

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. z Olsztyna #1826228 | 88.156.*.* 1 paź 2015 07:59

  to jest świetne

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. tekla #1826227 | 5.172.*.* 1 paź 2015 07:59

  Urodziłam się w innym miejscu, ale od 35 lat mieszkam w Olsztynie. Czy jestem już olsztynianką? Gratuluję wszystkim uczestnictwa w teledysku i naprawdę...zrobiło mi się cieplej na sercu, wzruszyłam się...fajnie poczuć się razem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. olsztynianka #1826170 | 95.160.*.* 1 paź 2015 05:17

  Super, super i jeszcze raz super!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Max #1826142 | 185.103.*.* 30 wrz 2015 23:13

  Super! Wielkie BRAWAAA!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages