Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

W lot koleją z Olsztyna do Szyman

2015-08-30 08:45:00 (ost. akt: 2015-08-31 09:15:34)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Portu Lotniczego Olsztyn Mazury

Świetny pomysł — tak podróżni oceniają pomysł skomunikowania olsztyńskiego dworca z lotniskiem w Szymanach. Kiedy powstanie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, będzie to znaczące miejsce dla klientów kolei, autobusów i lotniska.

Mieszkańcy regionu, z którymi rozmawialiśmy, nie mogą się doczekać otwarcia lotniska, które będzie znacznie bliżej niż to warszawskie czy gdańskie. Do Szyman dojedziemy pociągiem bezpośrednio z Olsztyna. Co więcej czas takiego dojazdu skróci się do 50 minut dzięki zmodernizowanej linii kolejowej. Z tym wiąże się druga dobra wiadomość — plan przebudowy dworca. Projekt poprawi komfort obsługi pasażerów, którzy będą przyjmowani w zupełnie innych warunkach niż dotychczas. Naturalną konsekwencją tych zmian będzie skomunikowanie olsztyńskiego dworca z lotniskiem w Szymanach. Ten pomysł bardzo spodobał się naszym rozmówcom.

—Na lotnisko w 50 minut? Nareszcie idzie ku lepszemu! — ocenia Anna Sokołowska z Olsztyna. — W Warszawie, Krakowie i Katowicach są dobre połączenia, to i u nas czas na zmiany. Każdy chce szybciej przemieszczać się z miejsca na miejsce. To wygoda i oszczędność czasu. Syn mieszka w Anglii i przylatuje do nas w odwiedziny. Jak wyląduje w Szymanach, to do nas będzie miał już bardzo blisko. Znacznie bliżej niż z Warszawy.

Podobnego zdania jest Piotr Szczepkowski z Olsztyna. — Droga do Szyman jest rzeczywiście dużo krótsza niż do Modlina. Uważam, że to świetny pomysł, żeby połączyć ze sobą dworzec kolejowy z lotniskiem. A jak Szymany będą miały dużo lotów, to będzie naprawdę dobrze. Helena Peda podkreśla, że w podróży najważniejsza jest wygoda. A jeśli można będzie pociągiem dostać się z dworca w Olsztynie na lotnisko w Szymanach, to będzie już prawdziwy luksus. — Skrócenie podróży na lotnisko to wielkie udogodnienie. Jesteśmy przyzwyczajeni, że na lotnisko trzeba jechać aż do Warszawy. A tu proszę! Świetne rozwiązanie. Chyba zadowoli wszystkich podróżujących — pani Halina nie ma wątpliwości, że pomysł jest trafiony.

Artur Szostak z Gołdapi uważa, że jeśli rzeczywiście uda się z olsztyńskiego dworca dojechać na lotnisko w Szymanach, to to rozwiązanie znacznie ułatwi podróżującym przemieszczanie się. — Taka szybka podróż na lotnisko to przede wszystkim wygoda — nie kryje zadowolenia. — Będzie szybciej i wygodniej.

Nasi rozmówcy uważają także, że dworzec olsztyński powinien pełnić rolę miejsca przesiadkowego dla mieszkańców całego regionu. — Ludzie dojeżdżaliby na dworzec do Olsztyna, tu by się przesiadali i jechali pociągiem na lotnisko do Szyman — mówi Piotr Zalewski z Ostródy. — W ten sposób uniezależnimy się od Warszawy i Gdańska!

Wszyscy zgodnie dodają: - Niech ten nowy dworzec zostanie jak najszybciej zrealizowany.

AT

>>> Budowa nowego dworca może ruszyć jeszcze w tym roku

>>> Zintegrowane Centrum Komunikacyjne - więcej o inwestycji

>>> Już 2 stycznia pierwsze loty z lotniska Olsztyn - Mazury!

>>> Port Lotniczy Olsztyn Mazury gotowy na inspekcję
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (127) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. anna #1813760 | 5.172.*.* 13 wrz 2015 09:22

  gdzie leżą te Szymany?Jestem od urodzenia z tego wojewodztwa ale wiem ,że to gdzieś wzapadłej dziurze z ktorej nie można wyjechać ani dojechać bez własnego samochodu.Kto będzie tam jeżdził?Jest już takie puste lotnisko w Radomiu.Do Warszawy na Okęcie dojade ze swojej miejscowośi w dwie i pół godziny o każdej porze.Szymany będą puste.Gwarantuję.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pryk #1812402 | 81.190.*.* 10 wrz 2015 22:07

  Ludzie!Jakie Centrum?Toć na ten dworzec wstyd kogoś "zaprosić".Straszy jak powojenna rudera!Smierdzący,zatęchły i obesrany w środku przez gołębie które sobie znalazły przytulne miejsce.Fuuuuj....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. macx #1807652 | 82.160.*.* 3 wrz 2015 10:04

  Z Olsztyna gdy dokończa 7 będzie szybszy dojazd autem do Gdanska niz do Szyman, nie wspomne o Ostródzie. Nawet Ostrołeka czy Ciechanów woli do Modlina jechac. Pozostaje Szczytno i Wielbark może Mragowo oraz okoliczne wsie. Kolejna zabaweczka pana Protasa

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. euczanin #1807468 | 188.33.*.* 2 wrz 2015 23:13

  "Nasi rozmówcy uważają także, że dworzec olsztyński powinien pełnić rolę miejsca przesiadkowego dla mieszkańców całego regionu. — Ludzie dojeżdżaliby na dworzec do Olsztyna, tu by się przesiadali i jechali pociągiem na lotnisko do Szyman — mówi Piotr Zalewski z Ostródy. — W ten sposób uniezależnimy się od Warszawy i Gdańska!" Co za kretyni, czyli co? Mam jechać 160 km koleją do Olsztyna, by potem wracać z powrotem 60 km na lotnisko? Ktoś tu na łeb upadł. Tak to jest, jak się robi na siłę metropolię ze stutysięcznego miasta, które liczy zaledwie 12% mieszkańców regionu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Każdy #1806435 | 83.9.*.* 1 wrz 2015 21:28

  mieszkaniec dostanie prikaz ,że dwa razy ma wylecieć ,a tylko raz wylądować ,w ten sposób się parę problemów rozwiąże ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (127)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages