Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

„Chcę żyć”

2015-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-06 14:46:13)

Autor zdjęcia: Newsroom G 3 i XI LO

Pod takim hasłem wystartował już 8 Beevack Modlitewny, zorganizowany w dniach 17-19 kwietnia na terenie Parafii Matki Boskiej Saletyńskiej w Mrągowie. Wzięło w nim udział około 150 uczniów z okolic Olsztyna, Węgorzewa jak i samego Mrągowa.

Już pierwszego dnia odbyła się prelekcja ks. Marcina Sitka. W trakcie niej młodzież otrzymała wiele rad, które z pewnością pomogły w szczególny sposób przeżyć cały ten wyjazd. Po spotkaniu zaś odbyły się konkursy oraz tradycyjny taniec zwany belgijką.

Następnie nadszedł czas na zregenerowanie swoich sił na następny dzień. Po sobotnim śniadaniu wszyscy zebrali się w kościele na jutrznię. Modlitwa ta polegała na rozmowie z Bogiem poprzez muzykę. Młodzież wsłuchiwała się w teksty piosenek, analizując je i rozważając. Następnie odbyły się spotkania w grupach prowadzone przez animatorów.

Dzięki nim uczestnicy mogli zapoznać się z wieloma punktami widzenia dotyczącymi wiary chrześcijańskiej. Potem wszyscy znów podzielili się na grupy, by wziąć udział w grze terenowej. Animatorzy zostali porozstawiani w różnych miejscach Mrągowa. Byli oni poprzebierani za różne postacie, np. za bezdomnego lub księdza. Z ich ubiorem powiązane były zadania, które to musiała wykonać każda z grup.

Dzień ten także zakończył się modlitwą. W niedziele wszyscy wzięli udział we mszy świętej. Wiele osób brało udział w pantomimie specjalnie stworzonej przez animatorów olsztyńskiej diakonii ewangelizacyjnej działającej przy Parafii Matki Boskiej Saletyńskiej w Olsztynie.

Wyjazd zakończył się szeregiem podziękowań skierowanych do księży, animatorów oraz osób pomagających w organizacji Beevacku Modlitewnego. Wydarzenia tych dni z pewnością wpłynęły na uczestników. Jako obserwator mogę poświadczyć, iż widać było zmiany zachodzące w młodych ludziach. Następny taki wyjazd odbędzie się prawdopodobnie jesienią 2015 roku.


Wioletta Chlubicka XI LO w Olsztynie


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp311olsztyn

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages