środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

„WSPANIALI” ZA TO, CO ROBIĄ

2015-04-16 09:32:27 (ost. akt: 2015-04-16 09:32:01)

Autor zdjęcia: Newsroom G 3 i XI LO

Konkurs „Ośmiu wspaniałych” organizowany przez fundację „ Świat na tak” w tym roku został zorganizowany po raz XXI. Celem jest promowanie pozytywnych zachowań wśród młodzieżowego wolontariatu i aktywności społecznej.

W tym roku spośród ponad stu kandydatów w wyłonionej ósemce znaleźli się Natalia Zaremba, Marcelina Brewka, Agata Mieczkowska, Aleksandra Piłat, Emilia Szymańska, Adrianna Nietubyć, Joanna Wasilewska oraz Wioletta Chlubicka z XI Liceum Ogólnokształcącego, która będzie reprezentowała nas na arenie ogólnopolskiej.

Zapytaliśmy naszą laureatkę, czym dla niej jest wolontariat. Mieliśmy okazję z nią porozmawiać i dowiedzieć się, skąd u niej chęci na pomaganie innym ludziom.

Skąd wziął się pomysł, aby zostać wolontariuszem? Czy to Twój osobisty zamysł, czy może ktoś Cię tym zainspirował?

- Od kiedy pamiętam, już działam jako wolontariuszka, choć nie wiem, czy można to nazwać wolontariatem, ponieważ zaczęło się od pomocy drugiemu człowiekowi w takich drobnostkach jak posprzątanie mieszkania czy przeniesienie zakupów. Dopiero później zaczęłam chodzić na akcje w ramach szkolnego koła „Caritas”. Strasznie mi się to spodobało, dlatego zostałam w tym i działam do dziś.

Czy jest ktoś, kto jest dla Ciebie przykładem, wzorem, autorytetem?

- Na początku była to moja siostra. Widziałam, jak się udzielała i chciałam być taka sama. Teraz jednak autorytet dostrzegam w każdym człowieku. Od każdego mogę się czegoś nauczyć.

Jak uważasz, co jest najlepszego w tym, co robisz?

- Najbardziej raduje mnie świadomość, że, pomagając innym, w niewielkim stopniu mogę jakoś zmienić świat, dzięki mnie chociaż jedna osoba się uśmiechnie, a to jest dla mnie największym wyróżnieniem i wynagrodzeniem za pracę.

Jak mogłabyś zachęcić do wolontariatu młodych ludzi?

- Jedyne co mogę zrobić, to zaproponować, by zaangażowali się w jakąś akcję, a reszta zrobi się sama, gdyż atmosfera, jaka panuje na tych wszystkich eventach i nie tylko, jest niezapomniana. Każdy wolontariat jest niepowtarzalny i zawsze dzieje się na nich coś zabawnego.

W czwartek 16 kwietnia odbędą się przesłuchania wszystkich laureatów z całego kraju, a w czerwcu dowiemy się, kto zostanie zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu wspaniałych”.

Jakub Korościk, kl. II B LO

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp311olsztyn

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages