Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Przebój z olsztyńskim tramwajem w tle? Prezydent czeka na piosenki i wiersze

2015-04-15 10:46:52 (ost. akt: 2015-04-15 12:27:44)
Tramwaj w Olsztynie. Pojawia się i znika...

Tramwaj w Olsztynie. Pojawia się i znika...

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Inspiracji jest wiele: "Tramwaj zwany pożądaniem", "Mkną po szynach niebieskie tramwaje", a może tramwaj... limonkowy przez ulice mego miasta mknie? Z budową linii tramwajowej w Olsztynie wiąże się wiele negatywnych emocji. Korki, zamykanie kolejnych skrzyżowań, tory przeszkód zamiast chodników i ścieżek rowerowych spełniają nam sen z powiek. Prezydent miasta wpadł na pomysł, żeby przekuć te emocje na coś pozytywnego — piosenkę lub... wiersz pochwalny.

W cieniu prężnej inwestycji tramwajowej w Olsztynie rozgrywa się codzienna wewnętrzna walka mieszkańców o spokojny dojazd do pracy, szkoły, na uniwersytet... Co zrobić, żeby rozładować negatywne emocje w korkach? Wymyślić piosenkę lub wiersz i zgarnąć nagrodę.

Na pomysł zaangażowania mieszkańców Olsztyna w stworzenie przeboju z olsztyńskim tramwajem w tle wpadł prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. Ogłoszenie zabawy pojawiło się na jego blogu.

Znając aktywność olsztyńskich artystów, a także nieujawnionych jeszcze twórczo mieszkańców miasta, już dziś namawiam do wyrażania w formie piosenek i wierszy pochwalnych (zwanych panegirykami) swoich pozytywnych emocji, wiążących się z powrotem tramwajów na ulice Olsztyna. Nie ma co czekać! Tramwaj to wdzięczny temat literacki (np. „Tramwaj zwany pożądaniem”) i piosenkarski (np. „Mkną po szynach niebieskie tramwaje”), pora więc, żeby także „olsztyński tramwaj” znalazł swoje artystyczne odbicie.

To nie żart. Wasze utwory ze zgodą na publikację, przesłane na adres mailowy prezydenta, zostaną opublikowane na jego blogu. Będzie można zagłosować na najlepsze dzieła, a najpopularniejsze otrzymają nagrody. "Suchy" tekst jednak może nie wystarczyć. Prezydent zachęca do... chwycenia za mikrofony!

Warunek jest jeden — piszemy pozytywnie i z emocjonalnym zaangażowaniem. Pożądane są zwłaszcza przebojowe i nagrane piosenki, które mogą być nadsyłane w wersji demo. Proszę też, żeby utwory nie były długie, albowiem utrudni to ich publikację oraz żeby nie obrażały uczuć, zwłaszcza miłości olsztynian do Olsztyna. Ponieważ to moja prywatna inicjatywa, więc sprawy sporne rozstrzygam tylko ja! W sposób bezsporny, bo to przecież zabawa. A zatem — pisarze do piór, pieśniarze… do mikrofonów.


Tylko, żeby nie odebrało wam głowy... Powodzenia!
masz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (107) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obserwatorka życia #1720393 | 81.190.*.* 23 kwi 2015 20:01

  Mknie przez centrum kierowca Zbysze. Żartuję. :D nie jedzie nawet trzech dyszek. Gdyż tramwaje nam budują, Które problemu nie rozwiązują. Wszelki handel zagłada czeka, Bo z okopów każdy kupiec ucieka. Mimo, iż Olsztyn miastem- ogrodem sie nazywa, Przeczy temu każda budowlana inicjatywa. Granit pokryje każdy ziemi skrawek, By zieleń przypadkiem nie przedarła sie nawet. Szczególnie, gdy nowe ulice kopią po raz setny, A Partyzantów stan jest rzekomo świetny. I jakby wszystkiego było mało, Usuną "piętnastkę" i to śmiało. ;) Najlepszej linii, która wszędzie kursuje, Tramwaj nie zastąpi. Już ja obiecuję. :) Kiedy zimą mróz skuje szyny, Wtem najlepsza puentę wszyscy ujrzymy. Rownież wiemy doskonale, Że na czas nie skończą wcale. I gehenna potrwa jeszcze, A w tym czasie piszmy wiersze! Znów wybierzmy Grzymowicza, By nas do końca pozbawił życia. :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #1714611 | 89.77.*.* 16 kwi 2015 20:06

  https://youtu.be/qnqNSFrFiVw

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Rafał #1714546 | 89.228.*.* 16 kwi 2015 19:09

  Uuuuu... Kochana ..ekhm gazeto dlaczego kasujecie komentarze nie naruszające tzw. netykiety ? A za to naruszające prezytenda?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Elbląg #1714363 | 94.254.*.* 16 kwi 2015 16:21

  Żądamy oddania zagrabionych torowisk i tramwajów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Grzymek małpuje. #1714166 | 178.36.*.* 16 kwi 2015 13:36

  Już dawno temu przywódcy Chin i Korei kazali narodowi swojemu pisać wiersze i piosenki na swoją cześć. Grzymowicz się zapóźnił i małpuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (107)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages