Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Konsultacje o przyszłości ulicy Partyzantów: ściek komunikacyjny czy miejska aleja?

2015-02-17 21:12:40 (ost. akt: 2015-02-17 21:36:46)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

We wtorek wieczorem (17.02) w budynku NOT-u odbyło się zorganizowane przez Forum Rozwoju Olsztyna spotkanie, dotyczące przyszłości ulicy Partyzantów. Choć to nie pierwsze konsultacje w tej sprawie, rozbudziły wiele emocji wśród licznie zgromadzonych mieszkańców.

Czym jest „przypadek Braesa”? Czy w przypadku ulic, szerzej zawsze znaczy lepiej? Czy ulica Partyzantów powinna być drogą tranzytową czy śródmiejską aleją? Takie i inne kwestie poruszono na wtorkowym spotkaniu w budynku NOT-u.

Forum Rozwoju Olsztyna po raz kolejny zaprezentowało swój pomysł na ul. Partyzantów, przedstawiciele urzędu miasta wyjawili swoje racje, ściśle powiązane z finansowaniem projektu z funduszy unijnych.

A mieszkańcy? Zgromadzili się dość licznie, żywo zainteresowani losem swej ulicy. – Chcielibyśmy, żeby ta ulica była wreszcie normalna - mówią.


Jak mieszkańcy Olsztyna argumentowali swoje racje i co na to urzędnicy? Więcej w najbliższym wydaniu dodatku "Tydzień w Olsztynie i powiecie" dostępnym w piątek (20.02) wraz z "Gazetą Olsztyńską". Polecamy!

łw

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (88) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maria #1687375 | 213.73.*.* 12 mar 2015 07:32

  Ulica miejska - BAWZGLĘDNIE !!! Wskazane byłoby posadzenie drzew na obrzeżach, aby stworzyć klimat podobny do PIĘKNEJ I CHYBA JUŻ JEDYNEJ W TAKIM KLIMACIE ULICY KOPERNIKA!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. cruel #1670382 | 37.8.*.* 20 lut 2015 05:40

  To całe FRO jest jakimś rozrabiaką, sięwcą waśni i nienawiści. Co chwila jakaś debata, której celem jest skłócenie częsci mieszkańców Olsztyna ze sobą. Precz! PS Nie jestem za Betoniarzem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wstrzymac #1670071 | 83.9.*.* 19 lut 2015 17:51

  inwestycje dla paru zapyziałych kloszardów i emetytow co wiecznie marudzą mieszkających w obskurnych i zasikanych kamienicach .lepiej jeździć po dziurach i wąchać spaliny drodzy emeryci? tak jeszcze te drzewa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. sander #1669792 | 81.190.*.* 19 lut 2015 12:36

  Ulica w centrum miasta powinna pozostać ulicą miejską z wszystkimi jej atrybutami a nie trasą szybkiego przejazdu. Trudno, jedziesz przez centrum, jedziesz wolniej. Są dobre strony - możesz obejrzeć jaki nowy sklep powstał przy tej ulicy, jakie piękne kwiaty są na balkonach, może zwrócisz uwagę na odnowione, pięknie stare kamienice, może ujrzysz piękną dziewczynę /lub chłopaka/ siedzącą przy stoliku w letnim ogródku kawiarnianym itd. Zawsze powinni być najważniejsi mieszkańcy, nie ma innej prawdy. Ostatnio dużo mówi się o tym, że ludzie uciekają na obrzeża miasta i to jest problem, generuje duże koszty - więc, jak to się ma do działań destrukcyjnych w centrach miast, gdzie wciąż pogarsza się warunki życia w centrum - wystarczy spojrzeć na nową Warszawską - stali mieszkańcy chcą uciekać, pozostaną mieszkania na wynajem, potem zniszczeją. Tak postępuje degradacja przestrzeni miejskiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Sherlok #1669701 | 88.156.*.* 19 lut 2015 10:39

  Ciekawe co prezydent zdaje sobie sprawę że Wspólnoty Mieszkaniowe z ul. Partyzantów doskonale wiedzą, że autostrada pod oknami to mniejsza wartość mieszkań, gorsze powietrze itd,. Postęp według UM to kolejne sygnalizacje na ul. Partyzantów z ul. Kajki, i ograniczenie lewo skrętów na ul. Partyzantów doskonałe rozwiązanie do obsługi lokalnego biznesu i mieszkańców. Miasto dba ale mieszkańców gmin ościennych a nie tych mieszkających w Olsztynie Partyzantów chcą zmienić na typową przelotówkę, aby kolejny głupek do kolejnych świateł mógł się rozpędzić do 100km/h i mieć gdzieś pieszych na przejściach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (88)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages