środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Kilka słów o Darwinie

2015-02-13 14:05:44 (ost. akt: 2015-02-13 14:01:27)

Autor zdjęcia: Newsroom G 3 i XI LO

Starszy człowiek z brodą i ciałem małpy - właśnie w ten sposób przedstawiana jest jedna z bardzo ważnych osób z dziedziny biologii. 12 lutego obchodzimy jego wspomnienie. Mowa o Karolu Darwinie, wielkim twórcy teorii ewolucji.

W tym roku jego święto przysłonięte zostało przez tzw. tłusty czwartek. Dlatego też tym bardziej powinniśmy wspomnieć, kim on był i co możemy mu zawdzięczać. Warto zacząć od tego, że w swoim dziele „o powstaniu gatunków” określił, że ludzie oraz małpy mają tych samych przodków.

„Udowodnił on, że człowiek pochodzi od małpy. Jest z tym związanych dużo kontrowersji, ponieważ nie wszyscy się z tym zgadzają. Osobiście sądzę jednak, że Darwin miał rację”- w taki sposób na pytanie: „Co wiesz o Karolu Darwinie?”, wypowiedział się Jakub Korościk z XI Liceum Ogólnokształcącego z kl. 2B. Wszyscy znają tego przyrodnika jedynie z teorii ewolucji.

A co by się stało, jeżeliby nie opublikował tego dzieła? Prawdopodobnie nic poważnego, gdyż interesował on się zarówno biologią, jak i geografią. Napisał on bardzo wiele dzieł, nie tylko o ewolucji. Może Karol Darwin nie wynalazł faworków ani pączków, ale tego dnia warto zwrócić uwagę także na jego postać.

Wioletta Chlubicka

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp311olsztyn

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #1667740 | 88.156.*.* 16 lut 2015 21:30

    Poważne błędy rzeczowe - teoria EWOLUCJI Darwina nie komentuje jedynie pochodzenia człowieka od małpy. Główne tezy tej teorii (darwinizm) zostały opublikowane w 1859 roku w dziele pt. "O powstaniu gatunków drogą doboru naturalnego", a pochodzenie człowieka jest konkluzją.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages